امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۱۴:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105512
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از آمل، حجت‌الاسلام سیدمحمدمهدی طباطبایی شامگاه پنجشنبه در یادواره شهدای روستای گزانه از بخش لاریجان

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از آمل، حجت‌الاسلام سیدمحمدمهدی طباطبایی شامگاه پنجشنبه در یادواره شهدای روستای گزانه از بخش لاریجان مازندران بیان داشت: انسان مومن و متدین باید در خط مرجعیت و رهبری گام بردارد تا به آبروی دنیوی و اخروی دست یابد.

وی با اعلام اینکه اهل بیت و امامان (ع) باید الگوی زندگی دینی، اجتماعی و فردی شیعیان باشند، افزود: شهدای جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی که این روزها یادواره‌های زیادی در گرامیداشت مقام آنها برگزار می‌شود، درس‌آموخته و الگوگرفته از مکتب و سیره اهل بیت (ع) بودند.

این عالم برجسته با تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع) موسس مذهب جعفری اذعان داشت: آن امام در دوران نزاع و جنگ حاکمان آن زمان توانست از موقعیت مناسب ایجاد شده و فرصت لازم در جهت گسترش اسلام ناب محمدی بهره ببرد که پرورش شاگردان بی‌شمار در مکتب امام صادق (ع) بیانگر این ادعاست.

مؤسس جامعه‌القرآن الکریم کشور با اعلام اینکه امام صادق (ع) پیوند عجیبی با مردم ایران داشتند، گفت: آن امام در دیدار با مردمی که از ری خدمت ایشان مشرف شدند به شهر قم اشاره داشتند.

وی با اعلام اینکه با مراجعه به روایات متعدد در می‌یابیم مردم ایران نقش به‌سزایی را در عصر ظهور ایفا می‌کنند، متذکر شد: در روایات متعدد آمده است تعدادی از جریانات در این بین از قم آغاز می‌شود، مردم این شهر قیام کرده، در راه مبارزه با باطل از مرگ نمی‌ترسند، بلکه بعد از چند سال جنگ به شهادت می‌رسند تا وقتی که حکومتشان استقرار یافته و به حضرت مهدی (عج) ملحق می‌شوند.

طباطبایی با بیان اینکه بزرگان سیاسی آن زمان، اندیشمندان، علما و افراد زیادی از شاگردان امام صادق (ع) بودند، گفت: در خصوص زیارت حضرت معصومه (س) در قم نیز روایات آوردند که هرکس خالصانه به زیارت آن حضرت مشرف شود به بهشت وارد می‌شود.

وی با اعلام اینکه شهدای جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی ایران درس‌آموخته مکتب اهل بیت (ع) هستند، اظهار داشت: شهدای انقلاب ما برای اسلام و حفظ و حراست از دین دست به دفاع زدند و در راه خداوند با او معامله بزرگی را انجام دادند که در نهایت به فوز عظیم ختم می‌شود.

انتهای پیام/86012/گ30/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها