امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105514
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
«مهدی عادلی» قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به مطالبات قرآنی مقام معظم

«مهدی عادلی» قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به مطالبات قرآنی مقام معظم رهبری اظهار داشت: رهبری در سال‌های اخیر به انس عمومی با قرآن کریم تأکید بسیاری داشته‌اند که در این راستا حفظ و تلاوت قرآن را مقدمه ورود به اقیانوس معرفت قرآنی عنوان کرده‌اند بر همین اساس باید جامعه قرآنی نسبت به انس عمومی با قرآن حساسیت بیشتری داشته باشد و رسیدن به این هدف را در اولویت قرار دهد.

تلاوت خاشعانه قرآن دروازه ورود به فهم آیات الهی است

وی با بیان اینکه توجه جامعه قرآنی نباید تنها معطوف به تلاوت قرآن باشد، ادامه داد: درست است که رهبری به تلاوت قرآن آن‌هم تلاوت خاشعانه اهمیت بسیاری می‌دهند اما ایشان تلاوت را هدف نمی‌دانند بنابراین تلاوت آیات الهی باید دروازه ورود به معارف و فهم قرآن کریم باشد تا انسان را به تعالی برساند.

عادلی با اشاره به رشد فعالیت‌های قرآنی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: فعالیت‌های خوبی در دهه اخیر در زمینه‌های قرآنی صورت گرفته است اما با این وجود هنوز با نقطه مطلوبی که مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی است، فاصله داریم.

ضرورت تشکیل نهادی واحد برای مدیریت فعالیت‌های قرآنی

وی، داشتن نهاد متمرکز و واحد در فعالیت‌های قرآنی را راهی برای تحقق منویات رهبری عنوان کرد و افزود: یکی از دلایل عدم تحقق مطالبات قرآنی رهبری در زمان مناسب موازی‌کاری نهادهای قرآنی و وجودنداشتن مرکزی واحد برای مدیریت فعالیت‌های قرآنی کشور است بنابراین باید نهادی متشکل از فعالان قرآنی کشور تشکیل شود تا امور قرآنی هدفمند فعالیت خود را ادامه دهند.

این قاری بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به لزوم هدفمند کردن فعالیت‌های قرآنی خاطر نشان کرد: برای تحقق منویات رهبری باید ابتدا هدف‌گذاری کنیم و با برنامه در راه رسیدن به اهداف گام برداریم تا بتوانیم به جایگاه مطلوبی در امور قرآنی برسیم.

آموزش و پرورش مؤثرترین نهاد در ترویج انس عمومی با قرآن است

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش نقش مؤثری در ترویج انس عمومی با قرآن دارد، گفت: آموزش قرآن در کودکی تأثیر بسیاری دارد بر همین اساس باید از همان دوران افراد را برای پذیرش معارف و مفاهیم قرآنی آماده کرد که در این راستا آموزش و پرورش نقش مهمی دارد.

عادلی با اشاره به اینکه درس قرآن در مدارس مورد بی‌مهری قرار می‌گیرد، خاطر نشان کرد: در بسیاری از مدارس به درس قرآن کم‌توجهی می‌شود به طوری که حتی ساعت تدریس قرآن به ریاضی و سایر دروس اختصاص می‌یابد که این نوعی ضعف آموزشی است و باید با اجرای صحیح مصوبات و سند راهبردی آموزش و پرورش در رفع آن کوشید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها