امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105524
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
علی شجاعی صائین مدیر اداره کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون ارجاع کتاب ...

علی شجاعی صائین مدیر اداره کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون ارجاع کتاب شاعر هتاک به رهبری نظام به هیات نظارت بر ضوابط نشر برای بررسی اظهار داشت: آثار در سه مرحله دیده می‌شود، گروه کارشناسان، سرگروه‌ها و دبیر علمی؛ هیچ اصراری هم نیست که عنوان کنیم عملکردمان برای همه کتاب‌ها درست بوده است.

وی در ادامه ضمن بیان اینکه اگر انعکاس و یا حتی نقدی درباره برخی کتاب‌ها در رسانه‌های عنوان شود به هیات نظارت منعکس می‌کنیم، ابراز داشت: رای هیات نظارت بر ضوابط نشر برای ما حاکم است اگر رای خلاف آنچه باشد که بوده قطعا اصلاح می‌کنیم.

شجاعی صائین در ادامه با توجه به مواردی که در رسانه‌ها مطرح می‌شود، توضیح داد: گاهی مواردی پیرامون یک اثر در رسانه‌ها درج می‌شود که برخی‌ها بحث‌های جدی هم هست، آنها را به هیات نظارت ارجاع می‌دهیم تا نظر رسانه‌ها و صاحبنظران نیز دیده شود، البته این مهم تنها مربوط به کتاب اسماعیل خویی نبوده و پیرامون برخی کتاب‌‌هایی که این روزها مواردی درباره آنها عنوان می‌شود صورت گرفته است.

رئیس اداره کتاب با تاکید بر اینکه در اولین جلسه آتی هیات نظارت بر نشر که دو هفته آینده برگزار خواهد شد کارشناسی اداره کتاب و نگاه رسانه‌ها منعکس می‌شود، اضافه کرد: حق هیات نظارت است که از این نظرات در کنار نظرات کارشناسی مطلع شده و در جریان امر قرار گیرد تا ما را راهنمایی کنند. در جلسه آتی هیات نیز بحث پیرامون برخی کتاب‌ها که این روزها مواردی درباره آنها عنوان می‌شود ارائه خواهد شد.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها