امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105531
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ـ حسام آبنوسی: بعد از یک استراحت کافی حالا چشم‌ها را گشودیم و روز اول اردوی جوانان شعر انقلاب اسلامی را آغاز ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ـ حسام آبنوسی: بعد از یک استراحت کافی حالا چشم‌ها را گشودیم و روز اول اردوی جوانان شعر انقلاب اسلامی را آغاز کردیم. بعد از صرف صبحانه، کم کم برای مراسم افتتاحیه آماده شدیم. مرام افتتاحیه دومین اردو از سومین دوره «آفتابگردان‌ها» با قرائت آیاتی از قرآن آغاز شد. نکته جالب بعد از قرائت کلام الله مجید این بود که چون طبق معمول مراسم‌های اینچنینی سرود ملی پخش می‌شود ولی اینبار این اتفاق نیفتاد ناگهان شعرای جوان یک صدا سرود ملی جمهوری اسلامی ایران را زمزمه کردند.

محمدحسین نعمتی پس از خوش‌آمدگویی به شرکت‌کنندگان در دوره از علی محمد مؤدب مدیرعامل موسسه فرهنگی «شهرستان ادب» دعوت کرد تا برای جمعیت سخنرانی کند. مؤدب پس از اینکه پشت میکروفون مستقر شد شروه به سخنرانی کرد و از زبان فارسی امام خمینی (ره) گفت. چند دقیقه‌ای به همین منوال گذشت که ناگهان با تذکر یکی از دست‌اندرکاران به خود آمد و گفت: «باید از قبل می‌گفتید که این مراسم با کارگاه آمورشی من فرق دارد و به قولی باید قبل از مصرف تکان می‌دادید» که با خنده حضار روبرو شد.

مؤدب پس از این قضیه صحبت‌هایش را به پایان رساند و گفت: «همه شما را به خدا می‌سپارم و به دعای خیر شما احتیاجی ندارم». شرکت‌کنندگان با انرژی در مراسم افتتاحیه شرکت داشتند و از هر فرصتی برای خندیدن استفاده می‌کردند. همین نکته مورد توجه محمدحسین نعمتی نیز قرار گرفت و گفت: «امروز همه چیز برای خنده شما فراهم است.»

پس از مراسم افتتاحیه، کارگاه مؤدب با موضوع زبان فارسی مؤدب برگزار شد که با اسقبال خوبی روبرو شد. در این کارگاه درست در زمانی که مؤدب مشغول تذکر دادن در مورد توجه به مسائل بود و نسبت به چاله‌های زندگی تذکر می‌داد که ناگهان صدای تلفن همراه یکی بلند شد که مؤدب گفت همین مورد از چاله‌هایی است که در آن افتاده‌ایم.
 


 

بعد از کارگاه وقت نماز و ناهار فرا رسید که نماز را همگان به جماعت خوانده و به غذاخوری رفتند. بعد از صرف ناهار تا ساعت 16 فرصتی برای استراحت بود. عده‌ای استراحت کرده ولی بخش زیادی نیز دور هم جمع شدند تا در ارتباط با شعر و مسائل مرتبط با آن با هم سخن گفتند. نکته جالب توجه طلبه جوانی بود که از نسبت شعر و روحانیت می‌گفت. با اینکه این زمان را برای استراحت در نظر گرفته بودند اما جوان شاعری خوش صدا در فضای عمومی محل اسکان زیر آواز زده بود و در دستگاه ابوعطا می‌خواند.
 


 

کلاس بعدی جریان شناسی غزل معاصر بود که حسن دلبری آن را ارائه می‌کرد. جلسه‌ای غنی که جذابیتش از میزان دقت و سوالاتی که پرسیده شد مشهود بود. پس از پایان این کلاس برنامه فوتبال را برای شعرای جوان در نظر گرفته شده بود. جمع بسیاری برای بازی فوتبالی شاعرانه راهی سالن ورزشی شدند. میلاد عرفانپور که سعی می‌کرد خوب بازی کند و محمدرضا طهماسبی که از ناحیه پا و به خاطر خشونت یکی از بازیکنان شاعر در بازی (بر خلاف لطافت در طبع) آسیب دیده بود، خبرسازترین‌های این بازی شعری بودند. فوتبالی که تنها دو گل در آن رد و بدل شده بود.
 


 

بعد از آن بچه‌ها در اختیار خودشان بودند و از این فرصت برای برطرف کردن مشکلات شعری‌شان بهره بردند. اساتید و کارشناسان دوره نیز با صبوری نسبت به راهنمایی شعرای جوان پرداختند. مطرح کردن نقش روایت‌‌های دینی در شعر با محوریت محمدرضا طهماسبی یکی از گعده‌های پرطرفدار شعر امروز بود.
 


 

بعد از شام مجلس روضه و عزاداری به مناسبت شب شهادت امام جعفر صادق (ع) برگزار شد که در اثنای مراسم تابوت شهید گمنام وارد مجلس شد که حال و هوای خاصی به کل شرکت کنندگان داد و جمع را منقلب کرد.
 


 
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها