امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105559
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۶
تعداد بازدید: 172
حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و ...

حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این پرسش که «جدیدترین موضوعی که به کتاب‌های درسی اضافه شده است، چیست؟»، اظهار داشت: در کتاب‌های درسی بر اساس نقشه برنامه درسی ملی، عمل می‌کنیم.

وی افزود: در هر پایه که محتوای کتب را عوض می‌کنیم متناسب با همان پایه، آنچه که از هویت اسلامی، انقلابی، ایرانی و دانش جدید بوده است را متناسب با آن، در برنامه تألیف قرار می‌دهیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان با بیان اینکه کتب فارسی پایه چهارم ابتدایی و پایه هشتم نسبت به کتاب قبلی تغییراتی دارد، خاطرنشان کرد: بخشی از رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس تحت عنوان «ادبیات دفاع مقدس» درسی جدید در پایه چهارم و هشتم است؛ سال گذشته شهید خرازی و شهید همت را در کتب درسی داشتیم که امسال «شهید باکری» را هم در کتاب درسی داریم.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش افزود: درس جدیدی تحت عنوان «انتظار» داریم در کتاب درسی چهارم و هشتم آمده است و درس انشاء را به صورت مستقل پیش‌بینی کردیم.

وی ادامه داد: بخشی از «حقوق اساسی ملت» که در قانون اساسی است در چارچوب حقوق شهروندی به همراه بخشی از مقررات زندگی عمومی امروزی مانند آشنایی با نهادها، موسسات دولتی و خدماتی مانند «آتش‌نشانی» و «شهرداری‌ها» در کتاب‌های درسی مطالعات اجتماعی چهارم و هشتم مطرح شده است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس تأکید کرد: کتاب جدید ریاضی پایه چهارم هم بر راهبرد حل مسئله تکیه دارد و جدید‌التألیف است.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا کتاب جدید ریاضی پایه چهارم سخت است؟»، گفت: خیر، کتاب جدید‌التألیف که می‌آید احتمال دارد برخی دانش‌آموزان و خانواده‌ها احساس سختی کنند؛ دلیل آن، این است که وقتی خانواده‌ها در دوره ابتدایی می‌خواهند به بچه‌ها کمک کنند، خودشان راهبرد کتاب درسی را نخوانده‌اند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدیان ابراز امیدواری کرد که به بسته‌های آموزشی که برای معلمان ارائه می‌دهیم، خانواده‌ها هم مراجعه و استفاده کنند؛ کتاب سخت نیست و متناسب با استعداد و دانش قبلی دانش‌آموزان تولید شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که «چه تعدادی عنوان جدید به کتب درسی اضافه شده است؟»، تصریح کرد: کتاب‌های درسی اضافه نشده است و بلکه جا به جا شده است؛ یعنی با برنامه درسی جدید، بازسازی و بازآفرینی شده است.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش افزود: ساعات آموزش همان ساعت است و عناوین و دروس همان‌هاست، اما بعضی دروس بهسازی و بازسازی شده است و بعضی‌ها عنوان جدید است که به کتاب اضافه شده است.

وی تصریح کرد: به عنوان نمونه در کتاب چهارم ابتدایی درسی داریم با عنوان «مهمان شهر ما» که خاطرات سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی است؛ یا در مجموعه کتاب‌های فارسی در حوزه ادبیات ما «ادبیات طنز و نمایشی» را وارد کرده‌ایم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها