امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105560
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۶
تعداد بازدید: 179
*کیهان روزنامه کیهان تیتر یک خود با عنوان «پرونده استیضاح بسته شد/ مسیر غلط گذشته اصلاح شود» به بررسی برکناری وزیر علوم توسط مجلس و بازتاب آن در ...

*کیهان

روزنامه کیهان تیتر یک خود با عنوان «پرونده استیضاح بسته شد/ مسیر غلط گذشته اصلاح شود» به بررسی برکناری وزیر علوم توسط مجلس و بازتاب آن در میان شخصیت های دینی و سیاسی پرداخت.

این روزنامه در صفحه داخلی و در بخش اخبار ویژه خود در مطلبی با عنوان «ناراحتی پادوی اتاق جنگ از پیش بینی درست کیهان»، نوشت: علی کشتگر از سران گروه منحله فدائیان خلق در گویا نیوز خاطرنشان کرد:‌ کیهان روز سه شنبه که البته تاریخ چهارشنبه دارد با اعلام خبر عزل وزیر علوم نوشت؛‌ خیانت های یکسال گذشته در وزارت علوم صرفا با عزل عامل آن پاک می شود.

بنابر گزارش کیهان، این ضدانقلاب فراری ظاهرا تیتر کیهان را نوعی پیش گویی و پیش بینی تلقی کرده است.

این روزنامه در مطلب دیگری با عنوان «شگرد لو رفته افراطیون پس از ضرب شست مجلس به فتنه گران» نوشت: تحریک دولت به تقابل با مجلس و عدم تمکین به خواست نمایندگان برای اصلاح وزارت علوم، در دستور کار طیف های افراطی یا حامیان فتنه قرار گرفته است. این طیف که خود را بازنده اصلی برکناری فرجی دانا از وزارت علوم می دانند، فاز دوم با استتار خیانت های فتنه گران در وزارت علوم تبدیل ماجرا به تقابل دولت و مجلس کلید زده اند.

روزنامه کیهان با تیتر «به منتقدان حق می دهم، آمریکا رفتار بدی با ایران داشته است» به پوشش اظهارت محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در برنامه شب آفتابی پرداخت

*شرق

روزنامه شرق با پوشش سخنرانی رئیس‌جمهور در جلسه شورای اداری استان اردبیل تیتر «رسانه ملی خدمات دولت را برای مردم تبیین نمی‌کند» برگزید و به بازتاب انتقاد دولتیان از تلویزیون پرداخت.

نیم صفحه اول صفحه سیاست این روزنامه به ماجرای استیضاح وزیر علوم در مجلس و بررسی چرایی عدم حضور رئیس‌جمهور در این جلسه اشاره کرده است.

«ابزار ارتباط با مردم را نداریم» عنوان گفتگوی این روزنامه با عبدالله  رمضانزاده است که وضعیت اقتصاد ایران دولت احمدی نژاد و خاتمی را مقایسه کرده است.

سخنگوی دولت اصلاحات در این گفتگو با ادعای این مطلب که در سال 84 با نابود کردن نهاد برنامه‌ریزی توانستند اقتصاد ایران را در مسیر نابودی بیاندازند گفت:‌هیچ سیاستمداری نباید به زبان نیاز اقتصادی روز مردم صحبت کند، باید اقتصاد ایران را با برنامه پیش برد و این برنامه حداقل نیازمند یکسری فعالیت 20 ساله است.

«ناگفته‌های روابط ایران و آژانس» نیز عنوان گفتگوی این روزنامه با صادق خرازی است

*وطن امروز

«جیغ بنفش اصلاحات» عنوان تیتر یک روزنامه وطن امروز است که به اعتراض رسانه‌های اصلاح طلب نسبت به غیبت رئیس‌جمهور در جلسه استیضاح فرجی دانا اشاره کرده.

در این گزارش با اشاره به جایگزینی نجفی به جای فرجی دانا آمده: اکنون با رفتن فرجی‌دانا و جایگزینی نجفی به جای وی اگرچه جریان اصلاح‌طلب سعی بر القای این گزاره دارد که راه فرجی‌دانا ادامه می‌یابد اما اصلاح‌طلبان بهتر می‌دانند که نجفی هیچگاه قرابت فرجی‌دانا با آنها را ندارد. اصلاح‌طلبان مهم‌ترین پایگاه خود را در دولت از دست داده‌اند. از همین رو فارغ از همه حمایت‌های بی‌چون و چرای خود از دولت روحانی مانند تغییر موضع یکروزه از «به جهنم» در دفاع از روحانی، ترجیح دادند روز بعد از استیضاح قلم‌های خود را به سوی حسن روحانی تیز کنند و فریاد بزنند اگر روحانی سفر استانی خود را اندکی به تاخیر می‌انداخت نه آسمان به زمین می‌آمد و نه زمین به آسمان می‌رفت. اصلاح‌طلبان انتقاد خود را از این فراتر برده و نوشتند: «چرا مجلس باید به وزیری رای موافق بدهد که حتی رئیسش هم حاضر نیست برای او هزینه دهد و در مقام دفاع از او به مجلس بیاید؟

«روحانی به صدا و سیما دربست هم راضی نشد» تیتر گزارشی در صفحه سیاست این روزنامه است که به بررسی گلایه روحانی از صداو سیما پرداخته و نوشته است: انتقادات روحانی به صدا و سیما در حالی است که طی یک سال گذشته انتقادات گسترده‌ای علیه صدا و سیما به خاطر قرق رسانه ملی توسط دولتمردان مطرح شده است و سانسورهای گسترده در رسانه ملی نسبت به برخی اشتباهات دولت باعث شد اعتراضات گسترده‌ای در میان طیف‌های مختلف منتقد دولت ایجاد شود. در کنار این موضوعات اما نکته ظریفی نیز درباره این حمله روحانی به صدا و سیما وجود دارد. درحالی که در دولت‌های گذشته، رؤسای جمهور معمولا در سال‌های پایانی و برای مهار اعتراضات عمومی نسبت به عملکرد خود، سعی در مقصر جلوه دادن دیگران و القای مانع تراشی بر سر کار خود می‌کردند اما حسن روحانی در پایان یکسالگی دولت به رویه «نمی‌گذارند» متوسل شده است.

*اعتماد

اعتماد مطلب یک خود را به اظهارات رئیس جمهور در اردبیل اختصاص داد و با تیتر«وعده استراتژیک روحانی به مردم: اجرای قانون اساسی را آغاز می کنم»، نوشت: اظهارات روز پنجشنبه حسن روحانی در استان اردبیل دو محور اساسی داشت؛ یکی انتقاد از عملکرد سازمان صدا و سیما که رئیس جمهور آن را بر خلاف قانون اساسی دانست و دیگری از عدم اجرای برخی اصول قانون اساسی که ظاهرا عده ای از اجرای آن خوششان نمی آید.

در همین راستا روزنامه اعتماد در یادداشتی به قلم محمد جواد حق شناس با عنوان «نتیجه مطلوب برای اکثریت» درباره اظهارات رئیس جمهور نوشت: اجرای قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی توسط منتخب مردم همواره از نکاتی است که بحث ها و نظارت مختلفی را به خود دیده است؛ بحث هایی که به دوره یی خاص محدود نبوده و نه تنها در دوره اصلاحات و ریاست جمهوری سید محمد خاتمی بلکه در دوره های نهم و دهم و همزمان با ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد نیزدر عرصه سیاسی ایران واکنش هایی را به همراه داشته است.

روزنامه اعتماد همچنین در مصاحبه ای با صادق خرازی درباره تشکیلات تازه تاسیس نسل دوم اصلاح طلبان (ندا) با عنوان «نسخه دم مشارکت نیستیم/ می خواهیم با حاکمیت تنش زدایی کنیم» به نقل از وی نوشت:‌ مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده اند که من وجود اصلاحات در جامعه را به عنوان یک ضرورت نفی نمی کنم.

وی در این مصاحبه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «با این تفاسیر شما قصد عبور از نسل اول اصلاحات را دارید؟» گفت: نه ما چنین نیتی نداریم، ما برخی تعابیر را به نام اصلاح طلبی باب شده و دارای مبنای کار جمعی نیست را قبول نداریم.

*سیاست روز

«مبارزه با داعش؛ بهانه اشغال عراق و سوریه» تیتر یک روزنامه سیاست روز است به بررسی ابعاد جدید نظامی‌گری اوباما برای تغییر ژئوپلتیک در منطقه پرداخته است.

سرمقاله این روزنامه با عنوان «موضع قابل تقدیر رئیس‌جمهور و چند نکته» به قلم محمد صفدری است که ضمن تقدیر از موضع روحانی در قبال رای مجلس تاکید کرده است که تغییر وزیر باید همراه با تغییر سیاست‌های مدیریتی باشد و نکته مهم این است که آیا وزیر پیشنهادی جدید رویکرد خود در این وزارتخانه را تغییر خواهد داد یا همان رفتار و سیاست‌های دوران فرجی دانا را در وزارت علوم پیاده می‌کند.

«تعامل با مجلس، نصب العین دولت» تیتر مطلبی در صفحه سیاست این روزنامه است و از توصیه کارشناسان برای عدم سوءاستفاده از استیضاح گفته است.

*آرمان امروز

«گوش مردم تنها به صدا و سیما نیست»تیتر یک روزنامه آرمان امروز است که همسو با دیگر روزنامه‌‌های اصلاح طلب به پوشش انتقادات روحانی از صدا و سیما پرداخته است.

«استراتژی دولت، حضور پرقدرت در افکار عمومی» عنوان مطلبی به قلم رضا رئیسی است که مدعی شده دریک‌سال گذشته هجمه‌های رسانه‌ای و تخریب‌های لاینقطع بر سر دولت چون آواری سهمگین مستدام و استوار بوده!

این مطلب با فرض صحت این ادعا که رسانه‌ ملی عملکرد‌های مثبت دولت را در یکسال گذشته پوشش نداده  با استناد به اصل 157 قانون اساسی که «صدا و سیمای جمهوری اسلامی آزادی بیان و نشر افکار با رعایت موازین اسلامی و مصالح کشور باید تامین گردد پرسیده است:اگر این رسانه عملکردهای دولت قانونی منتخب ملت را بازتاب نداده و مردم را از کم .و کیف ماوقع به خوبی مطلهع نساخته چه وظیفه خطیر دیگری را عهده دار است؟

این روزنامه در مطلبی با عنوان «چراغ سبز موتلفه به پایداری» به بررسی تعاملات اصولگرایان با یکدیگر در مجلس پرداخته و هشدار داده است که: جذب طیف خاکستری که قریب به اتفاق نمایندگان دوره اولی را تشکیل می‌دهند در مجلس و خارج از آن، چراغ سبز جریان‌های اصولگرایی همچون موتلفه به جبهه پایداری برای ادامه روند تخریبی‌شان خبر خوبی در عرصه داخلی نمی‌تواند باشد.

این مطلب در ادامه تلاش کرده است که رابطه دولت و مجلس را پس از استیضاح وزیر علوم تیره و تار نشان دهد و آورده: از چهارشنبه گذشته آرایش سیاسی مجلس و همچنین موضع گیری برخی جریان‌های اصولگرایی در معرض تغییراتی قرار گرفته که می‌تواند معادلات پاستور- بهارستان را به هم بریزد.

میثم سعادت نیز در مطلبی با عنوان« وزیر ارشاد در سیبل افراطیون» پیش بینی کرده است که گزینه بعدی برای استیضاح توسط مجلسی‌ها علی جنتی است

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها