امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105599
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۹
تعداد بازدید: 61
 به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادامه بررسی طرح رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و ...

 به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادامه بررسی طرح رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران در دستور کار قرار گرفت و پیگیری شد.

برپایه این خبر در ابتدای جلسه، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با تسلیت ایام سالگرد شهادت امام جعفر صادق(ع) به اعضا، شیعیان جهان، به ویژه مردم متدیّن کشورمان گفت: امام جعفر صادق(ع) به حق احیاگر بزرگ مذهب متعالی شیعه و اسلام ناب در جهان هستند و حقیقتاً در عصر خود، به رغم همه ناامنی‌ها و اختلافات شدیدی که مکاتب بنی‌امیه ایجاد کرده بود، توانستند با روش و سیاست‌های خاص وجودیشان، نهضت عظیم فکری در دنیای اسلام به وجود آورند.

هاشمی رفسنجانی، با اشاره به تأثیرات شگرف و ماندگار فکری حضرت امام جعفر صادق(ع) بر سایر مکتب‌ها تأکید کرد: ایشان با هدایت‌ها و افکار متعالی‌شان، باعث شدند سایر مکاتب از جمله علمای اهل سنت نیز در آن دوره از برکات افکار و نظرات حضرت بهره‌مند شوند.

در ادامه جلسه، بررسی طرح رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران با حضور رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی و قضایی، حقوقی مجلس شورای اسلامی، رئیس دیوان عدالت اداری، معاونین حقوقی رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه، قائم مقام وزیر کشور و کارشناسان مربوطه از دستگاه‌های ذیربط ادامه یافت.

ابتدا، نماینده کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام گزارش جلسات این کمیسیون را که با کارگروه‌های گوناگون برای یافتن راه‌های حقوقی این طرح تشکیل شده است، به اطلاع اعضا رساند که این گزارش مورد استقبال اعضا و نمایندگان سه قوه قرار گرفت. سپس با توجه به بحث‌های مبسوط اعضا و مدعوین، به دلیل ابعاد گسترده بحث و تنوع دیدگاه‌ها و بنا به پیشنهاد رئیس قوه قضائیه، مقرر شد با توجه به ضرورت بررسی ابعاد اجرایی این طرح و ایجاد زمینه‌های مطمئن برای مردم و نظام اسلامی و دستیابی به نتایج پیشنهادات ملموس، عملی و اجرایی، موضوع به کمیسیون مشترکی شامل نمایندگان سه قوه و مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شود تا پس از ارائه پیشنهادات اجرایی کمیسیون، این طرح مجدداً در دستور کار مجمع قرار گیرد.

در پایان این جلسه، آقای شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، گزارشی از آخرین وضعیت و تحولات منطقه به ویژه در عراق و سوریه را به اطلاع اعضا رساند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها