امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105604
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۹
تعداد بازدید: 63
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گزیده‌ای از مهمترین اخبار اقتصادی امروز شنبه اول شهریورماه 1393 به شرح زیر است: * جزئیات حذف تشریفات

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گزیده‌ای از مهمترین اخبار اقتصادی امروز شنبه اول شهریورماه 1393 به شرح زیر است:

* جزئیات حذف تشریفات ترخیص کالا و بررسی 40 عامل/ افزایش 300 درصدی اظهار کالا در مسیر سبز

رئیس کل گمرک ایران به تشریح روند ترخیص کالا و بررسی 40 عامل دخیل در این روند پرداخت. مسعود کرباسیان افزود: ساده سازی فرآیندها همراه با یکپارچه سازی و هوشمندسازی در راس اولویتهای گمرک قرار گرفت که با توجه به تجربیات گذشته اکنون در اجرای سامانه آسیکودا و سایر نرم افزارهای کاربردی در گمرک و بهره گیری از توصیه‌های کلیدی سازمان جهانی و تجربیات موفق سایر کشورها با همکاری با پژوهشگران دانشگاه تهران این مهم به انجام رسید.

* تعرفه‌های 3G همراه اول اعلام شد+مناطق تحت پوشش

در موعد پایان دوره انحصار اپراتور سوم در پایان شهریور 93، مناطق تحت پوشش 3G همراه اول به همراه تعرفه‌های این سرویس اعلام شد.

بنابه این گزارش، سرویس اینترنت نسل نو خود را نوترینو نامیده است که مشترکان این اپراتور می توانند بدون نیاز به تعویض سیم کارت و با خرید بسته‌های نوترینو این سرویس را فعال کرده و با حضور در مناطق تحت پوشش از خدمات نوترینو استفاده کنند.

* افشای اطلاعات دو بانک بزرگ سوئیس پس از 200 سال رازداری/ حساب‌‌های بانکی سوئیسی‌ها دیگر محرمانه نیست

دو بانک خصوصی سوئیس اعلام کردند در راستای توافق با ایالات متحده، اطلاعات حساب‌های مشتریان خود را برای مقامات آمریکایی افشا خواهند کرد.

این اقدام بانک‌های سوئیس در پی افزایش فشار مقامات آمریکایی برای دسترسی به اطلاعات مشتریان آمریکایی این بانک‌ها برای دریافت مالیات از آنها صورت خواهد گرفت. این دو بانک در مجموع بالغ بر 630 میلیارد دلار دارایی مشتریان خصوصی و موسسات را در اختیار دارند.

* افزایش 47 درصدی تولید گندم در سال جاری/ واردات گندم تا سال 97 ادامه دارد

معاون زراعت جهاد کشاورزی گفت: تولید گندم در سال جاری نسبت به سال قبل 47 درصد افزایش یافته است، پیش‌بینی می‌شود تولید گندم تا سال 97 به 13.4 میلیون تن برسد که واردات به یک میلیون تن خواهد رسید.

عباس کشاورز افزود: به لحاظ بارندگی، سال نامناسبی داشتیم و در بعضی مناطق تغییرات اقلیمی علاوه بر کاهش بارندگی بسیار شدید بود و شاهد سرمازدگی در مناطق مختلفی بودیم و به طور کلی نامساعد بودن اوضاع جوی بر کشاورزی تاثیرگذار بوده است.

* نتیجه مذاکره بانک مرکزی با چینی‌ها در مورد فاینانس پروژه‌ها مثبت بود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مذاکره نمایندگان بانک مرکزی با چینی‌ها در مورد فاینانس طرح‌های اقتصادی مثبت بوده و اجرای پروژه‌ها سرعت می‌گیرد.

محمدرضا نعمت‌زاده تصریح کرد: راه برای استفاده از فاینانس چینی هموارتر شده و مذاکرات در این مورد ادامه دارد تا کارها در حال پیشرفت است تا با تأمین مالی طرح‌ها، سرعت بیشتری بگیرند.

* پرداخت 40 هزار میلیارد تومان بدهی دولت با منابع ارزی/ 100هزار میلیارد تومان سهام آماده واگذاری/تحقق 80درصدی درآمد نفت

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه بیش از 100 هزار میلیارد تومان سهام قابل واگذاری در بسته خروج از رکود دولت وجود دارد، گفت: در لایحه خروج از رکود مشخص شده 40 هزار میلیارد تومان از بدهی دولت با منابع ارزی پرداخت شود.

شاپور محمدی با بیان اینکه بیش از 100 هزار میلیارد تومان سهام قابل واگذاری در بسته خروج از رکود دولت وجود دارد، گفت: لایحه خروج از رکود مشخص کرده 40 هزار میلیارد تومان از بدهی دولت با منابع ارزی پرداخت شود.

* سود حداکثری صادرات گاز در جیب خرده‌فروشان/ غیبت ایران در بازار خرده‌فروشی

بخش اعظمی از سود صادرات گاز به جیب شرکت‌های خرده‌فروش می‌رود که اقدام به توزیع گاز به مبادی مصرف می‌کنند و ایران در کنار صادرات گاز می‌تواند اقدام به خرده‌فروشی گاز صادراتی خود در کشورهای هدف کند.

براساس این یادداشت تفاهم دو طرف توافق کردند که در مدت بسیار کوتاهی عملیات احداث خط لوله گاز ایران به عمان آغاز شود و صادرات گاز ایران به میزان سالانه 10 میلیارد متر مکعب به عمان برای مدت ٢٥ سال برنامه ریزی شد.

* هشدار به بیمه‌هایی که بیش از ظرفیت ریسک می‌پذیرند/ آثار توافق ژنو در صنعت بیمه/ کاهش 2،5 درصدی سهم شخص ثالث

رئیس‌ کل بیمه مرکزی از برخورد با شرکت‌های بیمه‌ای که بیش از ظرفیت خود ریسک می‌پذیرند خبر داد و با اشاره به آثار توافق ژنو بر این صنعت گفت: سهم بیمه شخص ثالث در سال 92، دو و نیم درصد کاهش یافته است.

محمدابراهیم‌امین سهم بیمه‌های زندگی از کل صنعت بیمه را در سال 91 معادل 7.8 درصد و در سال 92 ، 9.1 درصد عنوان کرد و افزود:‌ همچنین سهم رشته شخص ثالث و مازاد از 45.3 درصد در سال 91 به 42.8 درصد در سال 92 رسید که 2.5 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

* بازی دو سر باخت یک نظرسنجی مسکن مهری

نظرسنجی از متقاضیان مسکن مهر برای تبدیل وضعیت مسکن مهر 99 ساله به خودمالکی در حالی به مدت یک ماه بر روی سایت قرار گرفت که به دلیل عدم ارائه اطلاعات مهم و اساسی اغلب مسکن مهری‌ها با دادن پاسخ منفی صفحه نظرسنجی را ترک کردند.

ظاهرا تا اینجای مسئله مشکلی وجود نداشت، اما مشکل از اینجا شروع می ‌شد که متقاضی خواستار دریافت اطلاعات جزیی‌تر راجع به مسئله بود و از آنجا که اطلاعات ارائه شده در اطلاعیه بسیار مبهم بود، امکان تصمیم‌گیری نیر وجود نداشت، بنابراین بناچار متقاضی با زدن تیک گزینه « مخالفم» از سایت خارج شود.

* اجرای ناقص مصوبه دولت/ برداشت 1300 میلیارد از آورده متقاضیان مسکن مهر پردیس برای خدمات زیربنایی

شرکت عمران شهر جدید پردیس برای تأمین خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر تاکنون 1300 میلیارد تومان از آورده متقاضیان برداشت کرده است که این اقدام حاکی از اجرای نصف و نیمه مصوبه دولت برای تکمیل خدمات زیربنایی است.

بنابر این گزارش، وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهر جدید پردیس در اقدامی یک طرفه برای تأمین خدمات زیربنایی مسکن مهر این مصوبه را ناقص اجرا می‌کند و بار مالی تأمین زیرساخت‌ها را تنها بر دوش متقاضیان گذاشته است، چرا که تا کنون هیچ اقدامی برای اجرای بخش دیگر مصوبه دولت یعنی واگذاری زمین‌ها و املاک و اراضی دولتی برای تامین مالی زیرساخت‌ها نکرده است.

این اقدام در شهر جدید پردیس به شکل قابل توجهی دیده می‌شود به طوری که شرکت عمران پردیس پول آب، برق و احداث تونل فاضلاب را تنها از آورده متقاضیان کم می‌کند و از مردم می‌گیرد.

* ایجاد اشتغال و اجرای برنامه محرومیت‌زدایی در استان‌های محروم

اجرای برنامه محرومیت‌زدایی در استان کرمان با استقبال مردم روبرو شد و این طرحها 10 هزار شغل ایجاد خواهد کرد. این طرح‌ها در روستاهای وکیل آباد، امیریه، خبر، دارزین، جنت آباد، اسکر و رضی آباد عملیاتی شده و در زمینه تولید خوراک دام، پرواربندی بره، کشت گیاهان دارویی، ایجاد گلخانه و مرکز پرورش ماهی، فرآوری گردو، منجمد و خشک کردن میوه و سبزی، تولید نئوپان، موزاییک و سنگ مصنوعی و امور معدنی، فعال خواهد بود.

* فروش فوق‌العاده جایگزین نمایشگاه پاییزه می‌شود

نایب رئیس اتاق اصناف تهران گفت: برای ارائه اجناس با کیفیت و ضمانت فروش پاییز امسال به جای نمایشگاه پاییزه فروش فوق‌العاده با تخفیف 10 تا 20 درصدی در مغازه‌های سطح شهر برپا می‌شود. علی درستی ادامه داد: اصناف ما  طی سال با پرداخت هزینه اجاره‌بها و یا مالیات و عوارض دیگر منتظر فروش شب عید یا فصل مدارس هستند و ما امسال تصمیم گرفتیم به جای برگزاری نمایشگاه پاییزه درصد تخفیفی که در نمایشگاه‌ها ارائه می‌شود، را در صنوفی مانند کیف و کفش و نوشت‌‌افزار در سطح شهر ارائه کنیم.

* اطلاعات تازه از مشخصات آیفون 6

سایت‌های خبری مجددا اطلاعات تازه‌ای را در مورد ویژگی‌های آیفون 6 و به خصوص مدل 5.5 اینچی آن منتشر کردند. وزن این گوشی هم برابر با 6.5 اونس برابر با 201.5 گرم است. وزن گوشی آیفون 5 اس کمتر از چهار اونس بود و لذا وزن مدل تازه آیفون افزایش قابل توجهی یافته است. البته با توجه به نمایشگر بسیار بزرگ آیفون این افزایش وزن طبیعی به نظر می رسد.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها