امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105611
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۹
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، سخنگویان هر 2 کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان امروز در گفت‎وگو با رسانه‌ها، ضمن اعلام ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، سخنگویان هر 2 کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان امروز در گفت‎وگو با رسانه‌ها، ضمن اعلام خبر گفت‌وگوی تلفنی اوباما با عبدالله و اشرف غنی، گفتند: رئیس جمهور آمریکا بر لزوم تشکیل دولت وحدت ملی تاکید کرده است.

به گفته سخنگویان هر 2 ستاد انتخاباتی افغانستان باراک اوباما شب گذشته حدود نیم ساعت با هریک از کاندیداهای ریاست جمهوری این کشور در مورد روند بازشماری آرا و ایجاد دولت وحدت ملی بحث و تبادل نظر کرده است.

«طاهر زهیر» سخنگوی ستاد «اشرف غنی احمدزی» در همین رابطه به رسانه‎ها گفته است که در این گفت‎وگوی نیم ساعته رئیس جمهور آمریکا بیشتر بر رعایت قانون اساسی و ایجاد دولت وحدت ملی کارآمد تأکید داشته است.

وی گفت: در این گفت‎وگو روی چگونگی تشکیل دولت وحدت ملی و اینکه این دولت باید به تمام نیازهای مردم افغانستان را پاسخ دهد، بحث و تبادل نظر شد.

زهیر خاطرنشان کرد: احمدزی در این گفت‌وگوی تلفنی در خصوص پیشبرد روند بازشماری آرا و همکاری با سازمان ملل اطمینان داد.

«مجیب الرحمان رحیمی» سخنگوی ستاد «عبدالله عبدالله» نیز گفت: اوباما در مورد آخرین تحولات در بخش مذاکرات فنی و سیاسی و تشکیل دولت وحدت ملی با عبدالله صحبت کرده است.

وی افزود: در این تماس تلفنی، رئیس جمهور آمریکا دیدگاه‎ها و خواسته‎های خود را در مورد موفقیت این روند و راه‌های جلوگیری از سقوط این کشور به ورطه بحران مطرح کرده است و عبدالله نیز بر پایبندی خود به تعهدات تاکید نمود.
انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار