امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105614
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۹
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، وحید قبادی دانا در حاشیه اجلاس معاونان دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور گفت: تفاهمنامه همکاری میان ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، وحید قبادی دانا در حاشیه اجلاس معاونان دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور گفت: تفاهمنامه همکاری میان این سازمان و معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت به امضا رسید و قرار است در زمان دیگری با دانشگاه آزاد اسلامی این تفاهمنامه را داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این تفاهمنامه قرار است مسائل پزشکی مانند احیا و CPR در قالب کانون‌های دانشجویی به دانشجویان علوم پزشکی ارائه شود.

وی در پاسخ به اینکه دانشجویان علوم پزشکی با این مسائل آشنا هستند، گفت: این طور نیست بسیاری از دانشجویان علوم پزشکی CPR را بلد نیستند و باید علم‌شان به‌روز شود علم این دانشجویان هر سال تغییر می‌کند دانشجویان می‌آیند و می‌روند در نتیجه در قالب کانون‌‌های دانشجویی ما این علم را به‌روز ارائه خواهیم کرد.

قبادی دانا گفت: این دانشجویان آموزش‌های لازم را در مواقع بحرانی و کمک‌های اولیه فرا می‌گیرند تا در صورت لزوم به همراه سازمان هلال‌احمر اعزام شوند.

وی همچنین از ارسال نخستین محموله کمک‌های دارویی و غذایی به مردم غزه خبر داد و گفت: مجموعه جمعیت هلال‌احمر از طریق تشکیلات صلیب‌سرخ به صورت نقدی مانند خرید آمبولانس و تجهیزات به مردم غزه کمک کرده اما مجموعه غیر نقدی با اخذ مجوز از سوی وزارت امور خارجه و از طریق مساعدت مصر ارسال می‌شود.

قبادی دانا گفت: این محموله ظرف امروز و فردا در قالب اقلام غذایی، دارویی، امدادی و چادر ارسال خواهد شد.

وی افزود: همچنین 7 نفر از پزشکان نیز به همراه کمک‌های دارویی و غذایی به غزه اعزام می‌شوند.

رئیس سازمان جمعیت جوانان هلال‌ احمر گفت:‌ امیداوریم این محموله برای رفع مشکلات ضروری به راحتی ارسال شود و کمک‌های نقدی نیز که از کشور جمع‌آوری شده در مصر جمع‌آوری و به دست مردم غزه برسد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار