امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105616
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۹
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، پیش از ظهر امروز علی‌اکبر صالحی در آستانه هفته دولت با حضور در شهر اصفهان واحد تولید دی‌اکسید

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، پیش از ظهر امروز علی‌اکبر صالحی در آستانه هفته دولت با حضور در شهر اصفهان واحد تولید دی‌اکسید اورانیوم غنی‌شده (با غنای کمتر از 5 درصد) را که حاصل تلاش مهندسان ایرانی است را راه‌اندازی کرد.

وی با قدردانی از تلاش تمامی طراحان و دست‌اندرکاران واحد 103A اظهار کرد: جوانان ما هیچ مدل مشابهی را در دست نداشتند و با اتکا به تلاش چندین ساله و خلاقیت خود توانستند این حلقه بسیار مهم برای تامین سوخت رآکتور نیروگاه اتمی بوشهر را در اصفهان راه‌اندازی کنند.

وی با اشاره به اینکه در واحد 103A، UF6 تبدیل به پودر اکسید اورانیوم می‌شود، تصریح کرد: باید مدنظر داشت که این واحد برای اورانیوم غنی شده کمتر از 5 درصد استفاده می‌شود و مغایر با تعهدات ما با آژانس نیست.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تاکید کرد: در چارچوب تفاهم با 1+5 مقرر شد بخشی از تولیدات کمتر از 5 درصد خودمان را تبدیل به اکسید کنیم که هم اکنون این فرایند آغاز شده و نسبت به این تعهد نیز به موقع عمل شده است.

وی بیان کرد: دی اکسید اورانیوم (UO2) تولید شده در این کارخانه جهت تولید قرص سوخت و در نهایت تولید مجتمع سوخت نیروگاه‌های تولید برق نظیر نیروگاه بوشهر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش فارس در این مراسم جمعی از معاونان رئیس سازمان انرژی اتمی نیز حضور داشتند.
انتهای پیام/63012/ر

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها