امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105625
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۵۰
تعداد بازدید: 170
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین و رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری، در نشست

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین و رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری، در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین که امروز شنبه در محل این تشکل برگزار شد، با اشاره به تحولات سیاسی داخلی و خارجی اظهار داشت: از اینکه آمریکا وارد جنگ با داعش شده است تحلیل دقیقی نداریم. آنها خیلی بی‌عقل بودند که این نسخه را علیه خودشان درست کرده‌ و تشکیل داده‌اند و به هر حال کاری را شروع کرده‌اند اما حالا نمی‌دانیم سر عقل آمده‌اند که این جرثمومه‌ها را بین ببرند یا خیر، باید جلو برویم و شاهد تحولات آینده باشیم.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به برقراری ثبات و آرامش سیاسی در عراق، خاطرنشان کرد: بحث‌هایی که در مجلس و ریاست جمهوری عراق وجود داشت  به سرانجام خوبی رسید و نخست‌وزیر هم مشخص شد و کار را دنبال می‌کند و ان‌شاءالله شاهد رفع اختلافات در این کشور باشیم، همچنین با وحدت‌نظری که بین مراجع در عراق وجود دارد امیدواریم بر مشکلات غلبه کنند.

باهنر با اشاره به رأی عدم اعتماد مجلس به رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تقریباً شاکله عمومی مجلس این اعتقاد را نداشت که اولین وزیر معزول وزیر علمی و فرهگنی باشد و شاید اگر قرار بود استیضاحی صورت بگیرد وزیر اقتصادی کابینه بود.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه کسانی که استیضاح را مطرح کردند حدود 6 ماه این طرح را دنبال کرده‌اند، گفت: برخی معتقد بودند تندروهای مجلس بحث استیضاح بیان می‌کنند اما هر دو فراکسیون اصولگرایان و فراکسیون رهروان ولایت در استیضاح نقش داشته‌اند اما برخی رسانه‌ها قصد داشتند اینطور القا کنند که تندروها به دنبال استیضاح هستند.

وی اضافه کرد: ما تلاش‌های زیادی کردم که قبل از طرح استیضاح مسائل و مشکلات نمایندگان که به حق هم هست حل شود.

دبیرکل جامعه مهندسین بر همین اساس با طرح این موضوع که ما با دوستان دولت جلساتی داشتیم، بیان داشت: در تئوری موارد ما پذیرفته می‌شد اما در عمل چیزی پیش نمی‌رفت، ما بسیار تلاش کردیم که کار به اینجا نرسد و گفتیم شاید مناسب نباشد وزیر استیضاح شود؛ این جلسات نتیجه مطلوب نداد و کلیت نگرانی‌ها رفع نشد.

باهنر با بیان اینکه در فرصت 10 روزه باقی‌مانده تا استیضاح هم تلاش کردیم و جلسه گذاشتیم، ادامه داد: اما متأسفانه عملکرد وزیر در حدی نبود که استیضاح‌کنندگان قانع شوند.

وی با قدردانی از واکنش دولت به رأی عدم اعتماد مجلس به وزیر علوم گفت: برخورد دولت و ریاست جمهوری برخورد خوبی بود. بعضی‌ها می‌خواستند همین قضیه استیضاح را به یک اختلاف و دعوای داخلی تبدیل کنند اما چنین اتفاقی نیفتاد زیرا وحدت نیاز کشور است و الحمدالله رئیس جمهور موضع خوبی گرفت.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با تأکید براینکه اسیضاح و رفتن و آمدن وزیر زلزله‌ای را وارد نمی‌کند، تصریح کرد: در کشور رسانه‌ها خیلی استیضاح را مهم جلوه می‌دهند اما در کشورهای دیگر ناگهان نصف کابینه می‌رود و اتفاق خاصی هم نمی‌افتد.

وی در پایان گفت: دولت موفقیت‌های خوبی داشته است و ان‌شاءالله در جلسات آینده نقدهای عالمانه‌تری نسبت به عملکرد دولت خواهیم داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها