امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105634
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۵۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; غلامعلی حداد عادل عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه افتتاحیه دومین نمایشگاه رسانه‌های

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; غلامعلی حداد عادل عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه افتتاحیه دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی که عصر امروز در بوستان گفت‌وگو برگزار شد، در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه اصلی‌ترین اولویت در فضای سایبری چیست، گفت: به نظر من شناخت امکانات و تحولی که در حوزه فناوری اطلاعات و استفاده از آن در جهت خنثی کردن توطئه‌هایی که دشمنان با آن قصد ضربه زدن به انقلاب اسلامی را دارند، در اولویت قرار داد.

وی ادامه داد: باید برنامه مشترک همه استفاده از این فضا و گسترش آن برای رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی باشد.

حدادعادل در پاسخ به سؤال دیگری مبنی براینکه به نظر می رسد وحدتی که باید بین مجلس و دولت باشد، در جریان استیضاح فرجی دانا نبود، خاطرنشان کرد: شما می‌خواهید وحدت مجلس و دولت حفظ شود یا آنکه میان آن فاصله بیفتد؟

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: در یک جاهایی بین مجلس و دولت اختلاف‌نظر وجود دارد و در جاهایی وحدت‌نظر حاکم است در واقع نه سیاه سیاه و نه سفید سفید، هرچند برخی اختلاف‌نظرها را تأیید می‌کنیم اما باید نقد را بپذیریم و به طور کلی وضعیت خوب است.

حدادعادل در پاسخ به سؤالی مبنی بر سخنان روحانی پس از استیضاح تصریح کرد: سخنان روحانی درباره استیضاح وزیر علوم به ‌جا بود چرا که وی مطرح کرد استیضاح حق نمایندگان است و گله‌ای از این امر ندارد و این حرف مانع اختلاف شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به سؤال دیگری درخصوص انتصاب نجفی به عنوان سرپرست وزارت علوم تصریح کرد: نجفی مدت موقتی این مسئولیت را خواهد داشت چرا که روحانی نزدیک‌ترین فرد را نجفی دید و با این اقدام از بی‌سرپرست بودن وزارتخانه جلوگیری کرد.

وی ادامه داد: نگرانی بیشتر ما بر این است که فردی که مسئولیت را به مدت بیشتری به عهده می‌گیرد چه کسی است هرچند من اینکه گفتید نجفی شبه معاند است را اینگونه تصور نمی‌کنم.

حدادعادل در پاسخ به سؤال دیگری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال را مرکز قابل قبولی دانست و تصریح کرد: ابتکارات بسیاری در آن حاکم است و نشان داد که نیروهای مؤمن انقلاب اسلامی فعال هستند و ابتکار عمل را به دست گرفته‌اند که این نشان‌دهنده غیرت آنها است که چنین اقدامی مفیدی را انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: هیچ قومی بدون تلاش پیروز نمی‌شود چراکه امیرالمؤمنین(ع) فرموده‌اند اینکه مردمی صبر کنند تا دشمن برسد و بعد از سرزمین خود دفاع کنند حتماً به شکست منجر خواهد شد بنابراین بچه‌های دانشجو نشان دادند که می‌توانند بر فضاهای مجازی مسلط شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی برعملکرد شورای فیلترینگ فضای مجازی خاطرنشان کرد: ما نسبت به این امر دغدغه داریم و شورای فیلترینگ فضای مجازی باید وجود داشته باشد چرا که رهبری نیز بر این امر تأکید کرده‌اند و فعال شدن آن می‌تواند فضای مجازی را ساماندهی کند.

حدادعادل تأکید کرد: دولت باید این شورا را فعال کند و از ظرفیت قانونی آن استفاده کند چرا که این امر می‌تواند فضای مجازی کشور را ساماندهی کند و در اتاق فکر بررسی شود چرا که نسبت به این شورا بی‌مهری شده است.

وی در پایان در پاسخ به سؤال خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; مبنی براینکه ارزیابی وی از عملکرد فرهنگی دولت در آستانه هفته دولت چیست، خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم بگوییم همه کارهای فرهنگی دولت قابل انتقاد است و امیدوارم دولت به این امر توجه کند که دل مشغولی‌های سیاسی مانند ژنو و وین، آنها را از مسائل فرهنگی غافل نکند چرا که توصیه مقام معظم رهبری بر همین امر است و دولت باید به این امر توجه کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها