امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105635
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۵۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در افتتاحیه دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در افتتاحیه دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی که عصر امروز (شنبه) اول شهریورماه 93 در بوستان گفت‌وگو برگزار شد با اشاره به توانمندی فعالین این حوزه در عرصه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی گفت:‌ برای بنده مشاهده این حضور علامت بسیار خوبی است چرا که این امر گواه یک اتفاق بزرگ در محیط رسانه‌ای است که پیش از این در آن غربت احساس می‌شد.

وی با اشاره به توانمندی نیروهای انقلابی در این عرصه تصریح کرد: امروز شرایط رسانه‌های دیجیتال در مقایسه با رسانه‌های دیگر که با نوعی عقب‌ماندگی و فاصله همراه بود از شرایط بهتری برخوردار است که این امر کاملا محسوس است.

وی با بیان اینکه رسانه‌های دیجیتال در مقایسه با رسانه‌های مکتوب پیشرفت بسیار خوبی داشته‌اند، تصریح کرد: دلیل عقب‌ماندگی رسانه‌‌های مکتوب از رسانه‌های دیجیتال امری مشهود است چرا که زمان شکل‌گیری رسانه‌های مکتوب به صد سال قبل از پیروزی انقلاب می‌رسد اما در زمینه رسانه‌های دیجیتال با مانع تاریخی و عقب‌ماندگی روبرو نیستیم چرا که رسانه‌های دیجیتال چندین سال پس از انقلاب اسلامی ظهور و بروز پیدا کرد و ما فاصله‌ای از این امر نداریم.

صفارهرندی با بیان اینکه خاستگاه تکنولوژی منطقه‌ای است، تصریح کرد: در بدو امر نگرانی‌هایی وجود داشت اما خیلی زود نیروهای انقلابی و ارزشی توانستند رسانه‌های دیجیتال را در خدمت خود استخدام کنند و در این عرصه توانمند شوند و باید بگوییم که در این عرصه دست‌بسته نیستیم.

 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نگرانی‌هایی که در این زمینه وجود داشت، خاطرنشان کرد: از همان ابتدا کسانی که چشم‌انداز روشنی برای ورود نیروهای فعال انقلابی به جبهه انقلاب در این عرصه داشتند معتقد بودند که نباید نگران باشیم چرا که این امر برطرف می شود و اکنون حاصل این امیدواری همین است که نیروهای ارزشی با زایش روبه‌رو هستند و مبانی که در گذشته وجود داشت اکنون وجود ندارد.

صفارهرندی با اشاره به قیودی که در چارچوب دموکراسی وجود دارد، خاطرنشان کرد: در همان ابتدا مطرح کردیم که نیازی نیست کسی مجوز بگیرد بلکه اگر هویت خود را اعلام کند کفایت می‌کند که این امر که برخی دستور دادند که هر کس می‌خواهند انتقاد کند شناسنامه خود را معرفی کند، درست است چرا که اگر کسی حرفی زد که گریبان عالم را گرفت متهم ساخت و حرف گرد و غیرقابل اثباتی را مطرح کرد بداند این امر از سوی چه کسی مطرح شده است.

وی ادامه داد:‌این امر بعدا موجب شد که آنان قواعد و چارچوب‌هایی را در این زمینه تعریف کنند و فعالین این حوزه آراسته‌تر در این حوزه عمل کنند اما واقعیت این است که این میدان از رنج‌ها و مشقت‌هایی که فعالین رسانه‌ای در فضای حقیقی دارند کمتر است چرا که در اینجا از خیل عظیم خبرنگاران خبری نیست و توانایی‌ها محدود به عرصه مجازی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: حرف ما این بود در برابر جریانی که به صورت مهاجم وارد می‌شود باید برخی نگرانی‌ها را داشته باشیم تا بتوانیم آنان را کنترل کنیم نه آنکه آنان را به دست قضا و قدر بسپاریم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد:‌آنهای که ابراز کردند که ما فاصله‌ای میان هنرمند ارزشی و غیر ارزشی نمی‌شناسیم می‌خواهیم که این هنرمندان را نیز در سطح آن هنرمندان قرار دهند و در این امر  تبعیض قائل نشوند.

صفارهرندی با بیان اینکه در انتقال پیام و محتوا مشکلی نداریم، تصریح کرد: اکنون محدودیت‌ها برداشته شده است و در فاصله کمی رسانه‌های متکی در فضای مجازی به جبهه وفاداران انقلاب اسلامی می‌توانند حرکت کنند که باید قدر این واقعه را بدانیم و آن را به سایر بخش‌ها تعمیم دهیم و از تجربیات استفاده کنیم.

وی ادامه  داد: ‌اگر هیچ بهره‌ای جز اینکه بدانیم کم نیستیم خیلی هم زیادیم و دارایی‌های ما از شمارش خارج است،‌ داشته باشد امر بزرگی است چرا که مسیر را باید در آینده پیش بگیریم و باید به این امر توجه کنیم که این نمایشگاه تشریفاتی نیست و بر اساس عادت و روش‌های جاری به وجود نیامده است.

صفارهرندی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی را به مثابه یک قرارگاه دانست و خاطرنشان کرد: ‌این قرارگاهی برای کارهای بزرگ است که دل‌های مشتاقان انقلاب اسلامی به دنبال آن هستند و عیبی ندارد که بغض و غضب کج‌اندیشان را برانگیزد شاید برخی اظهار ناراحتی کنند اما باید از این ظرفیت به درستی استفاده شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اجازه دهید در کشوری که آزادی، استقلال و سرافرازی به نام خدا به وجود آمده است کسانی به نام خدا سخن بگویند، تصریح کرد: آنانی که در تعارض جدی با اندیشه‌‌های انقلاب اسلامی قرار دارند باید بدانند که تفکر دروغین دموکراسی لیبرال با رسوایی‌های بسیاری روبرو شده است که مهد دموکراسی لیبرال به آمریکا و کشورهای شبیه او برمی‌گردد.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها و کشورهایی که مانند او هستند در جنایاتی که به سبب سیاست‌های آنان رخ داده است دخیل هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز امیدواری از اینکه این نمایشگاه در سال‌های آینده بارورتر خواهد شد، خاطرنشان کرد: این هنر نیست که از مکتبی که سال‌ها پیش در غرب مطرح شده است سخن بگوییم و باید به جای آن از مکتبی و گزاره‌هایی صحبت کنیم که متأثر از تفکرات امام خمینی (ره) و متأثر از اندیشه‌های انقلاب اسلامی است چرا که جهان منتظر شنیدن پیام‌های جدیدی است و امیدواریم شما قدر کارهای‌تان را بدانید.

صفارهرندی گفت: از مسئولین تقاضا داریم که از این قشر حمایت کنند چرا که پیش از این به آنان انگ ویژه‌خواری می‌زدند در حالی که به اندازه دیگران تحویل گرفته نمی‌شدند و باید بگوییم اینان کسانی هستند که با اعتقاد به خدا و با اعتقاد خود عمل می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها