امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105646
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
کیومرث یزدان‌پناه رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به مطرح ...

کیومرث یزدان‌پناه رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به مطرح شدن بورسیه‌های غیرقانونی در کشور، گفت: بورس یکسری اختیارات قانونی است که در اختیار وزارت علوم و وزارت بهداشت قرار می‌گیرد تا در واقع این وزارتخانه‌ها روی نخبگان و دانشجویان برجسته سرمایه‌گذاری کنند.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های استان تهران خاطرنشان کرد: ماجرای بورس‌های 3 هزار نفری حقی را برای کسانی که نامشان برده شده است ایجاد می‌کند، این دانشجویان می‌توانند از حقوق خودشان دفاع کرده و از کسانی که باعث این کار شده‌اند، شکایت کنند.

استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه نباید ندانسته یا به خاطر منافع شخصی با آبروی افراد بازی کرد، تاکید کرد: کسانی که تعدادی از دانشجویان را متهم به دریافت بورس‌های غیرقانونی کرده‌اند باید در محضر خدا و محضر قانون پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه مگر می‌شود دولتی این همه دانشجو را بدون الزامات قانونی بورسیه کند، تصریح کرد: البته در هر کاری امکان درصدی خطا وجود دارد، اما هر چیزی راهکار خودش را دارد و بهترین راه این بود که بدون ایجاد جو روانی از طریق راهکارهای قانونی این بحث پیگیری شده و در مراجع قانونی بررسی می‌شد و مطمئنا مراجع قضایی با کسی که تخلف کرده برخورد می‌کردند.

یزدان‌پناه اظهار داشت: تعدادی از این بورسیه‌ها که به آن‌ها تهمت زده شد فرزندان شهدا و ایثارگران هستند پرونده این افراد مطمئنا مورد نظارت دقیق آموزش عالی و بنیاد شهید قرار گرفته است تا تخلفی ایجاد نشود، نمی‌شود صرف یک بازی سیاسی و یک فرآیند سیاسی با آبروی افراد بازی کرد.

وی در خاتمه گفت: این روندی که در بحث بورسیه‌های 3 هزار نفری ایجاد شد روند اشتباهی بود که در مجموع به زیان آموزش عالی کشور تمام شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار