امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105655
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت زیست کشورمان امروز شنبه اول شهریور در هفدهمین مجمع عمومی

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت زیست کشورمان امروز شنبه اول شهریور در هفدهمین مجمع عمومی کنفرانس نمایندگان کشورهای حوزه آسیا، اقیانوسیه پیرامون محیط زیست و توسعه که در هتل اسپیناس تهران برگزار شد با اشاره به تنوع دین، رنگ و ملیت در قاره آسیا اظهار داشت: تنوع فرصت‌ها، تهدید‌های بسیاری را برای منطقه به وجود می‌آورد.

وی از تخریب محیط زیست، گرم شدن زمین، از دست رفتن تنوع زیستی در شهرهای بزرگ و ... به عنوان معضلات اصلی بشریت نام برد و افزود: اینگونه نشست‌ها، جهت‌گیری‌های ما را معین می‌کند.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز مسائل زیست محیطی پس از مخاصمات در صدر مشکلات جهان امروز قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: این دو معضل هر دو ریشه در زیاده‌خواهی انسان دارد.

وی معضل محیط زیست را دغدغه همه دوستداران انسانیت برشمرد و تصریح کرد: امروز به عنوان نمایندگان پارلمان‌های آسیایی که تدوین سیاست‌های کلان را در کشورهای خود برعهده داریم اگر در سطح مناسبات جهانی با هم همکاری کنیم، می‌توانیم تحولی جدی را در روند‌های ناپایدار به وجود آوریم.

رئیس سازمان محیط زیست برگزاری اینگونه نشست‌ها را با توجه به پشتوانه‌های علمی آن برای کاهش روند‌های تخریبی بسیار موثر برشمرد و گفت: یکی از معضلات مهم منطقه ما بخش آب است که در بخش‌هایی از آسیا بارندگی بسیار داشته که موجب تلفات انسانی در ژاپن شده است و در نقاط دیگر خشکسالی‌هایی داریم که تنوع زیستی منطقه را تحت تأثیر قرار داده است.

وی با تأکید بر اینکه نمی‌توان امنیت و صلح را از محیط زیست جدا دانست، ادامه داد: رخداد‌های منطقه‌ای آثار زیست‌محیطی داشته و روی منابع آب تأثیر‌گذار است.

ابتکار به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اضافه شدن موضوع صلح و امنیت به عنوان پیش‌درآمد بحث اهداف توسعه پایدار اشاره کرد و افزود: در مورد موضوع غزه مکاتبه‌ای با بانکی‌مون انجام داده و از او خواستم کمیته‌ای ویژه به میزبانی ایران در این زمینه تشکیل شود تا راه‌حلی برای موضوعات زیست محیطی غزه بیابیم و هنوز منتظر پاسخ دبیرکل سازمان ملل هستیم.

رئیس سازمان محیط زیست از برنامه‌های جدی دولت جمهوری اسلامی ایران در زمینه محیط زیست خبر داد و اضافه کرد: حجت‌الاسلام روحانی موضوع محیط زیست را در سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده است.

ابتکار به اولویت اقتصاد سبز رسیدگی به وضعیت تالاب‌ها، توسعه پایدار صنعتی به عنوان سرفصل‌های برنامه‌های زیست‌محیطی دولت اشاره کرد و گفت: این جلسه فرصتی برای مبادله تجربیات موفق است به منظور جلوگیری از تخریب و آسیب رسیدن به محیط زیست در آسیا و اقیانوسیه.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها