امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105667
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین نجابت عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در هفدهمین مجمع عمومی کنفرانس ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین نجابت عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در هفدهمین مجمع عمومی کنفرانس نمایندگان کشورهای حوزه آسیا اقیانوسیه پیرامون محیط زیست و توسعه که در هتل اسپیناس تهران برگزار شد، اظهار داشت: محیط زیست به واسطه کنش و واکنش‌های آن با سایر بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، حوزه‌ای بسیار فراگیر محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: محیط زیست از نظر اقتصادی تأمین‌کننده نهاده‌های تولید و عامل اثر‌گذار بر رشد اقتصادی است، از نظر اجتماعی هم محل زیست سالم، بستری شاداب و جامعه‌ای سالم را مهیا می‌کند و از نظر فرهنگی دربرگیرنده ویژگی‌های طبیعی و اقلیمی است.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه ارتباطات افقی و عمودی بین زیست‌بوم‌های همجوار از مقیاس خرد تا مقیاس کلان زیست کره فارغ از هرگونه مرز‌بندی است، خاطرنشان کرد: اخیرا با ظهور بحران‌هایی چون گرمایش جهانی و تغییر اقلیم، دامنه اثر‌گذاری آن حتی از مرزهای فیزیکی جو کره زمین نیز فراتر رفته است.

نجابت در همین زمینه تصریح کرد: پرواضح است که حدود زیرساخت‌های قانونی و اسناد بالادستی در برقراری نظام کنترلی و حاکمیتی در کنار استفاده از مشوق‌های انگیزشی و تشویقی، لازمه حفاظت از محیط زیست را فراهم می‌آورد.

وی مهمترین تحول در زمینه تقویت مقررات و تضمین اقدامات زیست‌محیطی پس از انقلاب را تصویب اصل 50 قانون اساسی دانست و تاکید کرد که طبق این اصل حفاظت از محیط زیست یک وظیفه عمومی محسوب می‌شود.

نماینده تهران با اشاره به اینکه توجه به مقوله محیط زیست در سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران در افق 1404 هجری شمسی نشان دیگری از اولویت‌بخشی نظام اسلامی به این موضوع مهم است، تصریح کرد: بدیهی است دستیابی به اهداف محیط زیستی سند چشم‌انداز که همان بهره‌مندی آحاد جامعه از محیط زیست مطلوب است، مستلزم برنامه‌ریزی هدفمند و اجرا و پایش دقیق آن طی سال‌های باقیمانده است.

وی در ادامه سخنان خود توضیحاتی را پیرامون وضعیت محیط زیست ایران، خاک، هوا، تنوع زیستی و چالش‌های محیط زیستی کشورمان و توضیحاتی را در مورد اقدامات انجام شده در راستای حفاظت از محیط زیست در کشورمان ارائه کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها