امروز : سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 19
۲۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105672
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست سیاسی بسیج مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (شنبه) با حضور علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست سیاسی بسیج مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (شنبه) با حضور علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با هدف ارزیابی روند و دستاوردهای مذاکرات هسته‌ای برگزار شد.

بروجردی در این نشست در تشریح روند پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در حوزه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای، اظهار داشت: ایران در چند سال اخیر به سرعت توانایی خود را در حوزه هسته‌ای بازیابی کرد و خوشبختانه هم‌اکنون به دستاوردها و پیشرفت‌های بسیاری رسیده است.

وی با تأکید بر اینکه ادبیات مذاکره و گفتمان کشورهای غربی در دوران قدرت و دوران ضعف متفاوت است، افزود: قطعاً در دوره ضعف باید امتیازاتی داده شود اما در دوره قدرت، فضا برای مانور بالاست.

بروجردی با بیان اینکه ملاک درباره مذاکرات هسته‌ای و توافقات هسته‌ای نقطه و نظرات رهبر مظعم انقلاب است، تصریح کرد: معظم‌له فرموده‌اند که به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای اعتماد دارند و هم‌اکنون هم موضع ایشان همان است.

وی در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد: یکی از دلایل مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه 1+5 این بود که افکار عمومی برخی از کشورها معتقد بودند که ایران به دنبال سلاح‌های هسته‌ای است، اما با حُسن نیت ایران در مذاکرات اخیر دیدگاه ملت‌ها تغییر کرد و متوجه شدند که جمهوری اسلامی اهل منطق و مذاکره است، اما در این رابطه از حقوق خود کوتاه نمی‌آید.

بروجردی ادامه داد: از طرف دیگر در مذاکرات اخیر هسته‌ای ایران و توافقنامه ژنو حداقل از برخی اقدامات غیرقانونی کشورهای غربی جلوگیری شد به طور مثال ایران با مذاکرات اخیر توانست که از تصویب تحریم‌های جدید علیه ملت جلوگیری کند.

بروجردی با اشاره به رویکردهای زیاده‌خواهانه برخی کشورهای غربی در مسئله هسته‌ای ایران، گفت: تأسیسات فردو، تأسیسات آب سنگین اراک، میزان غنی‌سازی و انجام اقدامات تحقیقات و توسعه خطوط قرمز ایران است و جمهوری اسلامی از این امور کوتاه نمی‌آید.

وی با اعلام اینکه در شرایط کنونی پیچ و مهره‌های دستگاه تحریمی غرب باز شده است، افزود: ایران هم‌اکنون در موضع ضعف قرار ندارد، بلکه جمهوری اسلامی در حوزه هسته‌ای و مصاف سیاسی در منطقه در موضع قدرت قرار دارد، زیرا شاهد بودیم که آمریکا با تمام همپیمانانش قدر به نابودی دولت قانونی سوریه نشد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با تأکید بر اینکه اولویت ایران قبل از رفع تحریم‌ها، حفظ دستاوردهای هسته‌ای است، یادآور شد: قطعاً موضوع هسته‌ای را فدای رفع تحریم‌ها نمی‌کنیم اما هوشمندانه در جهت حفظ منافع ملی تلاش می‌کنیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار