امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105680
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سید حسن هاشمی امروز در ششمین جشنواره فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سید حسن هاشمی امروز در ششمین جشنواره فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت: حوزه سلامت بدون بحث پیشگیری موفق نخواهد بود و این موضوع با خودمراقبتی و توانمند شدن مردم میسر است.

وی ادامه داد: آموزش‌هایی که به حفظ سلامت مردم کمک می‌کند می‌تواند در این زمینه کمک‌کننده باشد و در حوزه فرهنگ هر اقدامی می‌تواند پیوست سلامت داشته باشد که امیدواریم همه نهادهای فرهنگی در کشور و ارگان‌هایی که تریبون در اختیارشان است اعم از شنیداری و دیداری به سلامت مردم فکر کنند.چرا که با اعلام یک خبر یا نمایش تصویر یا بیان باور می‌توانیم به سلامت کمک کرده یا به روح ، روان و جسم جامعه آسیب برسانیم.

وزیر بهداشت گفت: توانمندی این حوزه در موضوع روغن که در امر پیشگیری مورد توجه قرار قرار گرفته مشخص است چرا که 35 درصد مرگ و میر در کشور طی 2- 3 دهه گذشته به دلیل بیماری‌های قلبی مشاهده شده است.

هاشمی گفت: البته اقدامات انجام شده طی 2- 3 دهه گذشته قابل مقایسه نیست و مردم انتظار دارند دولت با همبستگی قدم بردارد به همین دلیل به سلامت خانواده خود اهمیت می‌دهند و مطمئن هستم کارهایی که به صورت دانشجویی انجام شده مورد استقبال مردم هم قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در هفته دولت قرار داریم، گفت: وظیفه ما چیزی جز خدمت نیست، حاشیه همیشه وجود دارد اما متن را که مردم هستند نباید رها کنیم و در فرصت پیش آمده خدمت کنیم.

هاشمی گفت: شما دانشجویان را جزئی از دولت می‌دانیم چرا که بخشی از دولت هستید به خصوص در این دولت که سلامت محور است.

وی گفت: رئیس‌جمهوری در یک سال گذشته بیش از همه رؤسای جمهور در مورد سلامت صحبت کرده و تنها دولتی است که اولویت اصلی سلامت است چرا که سلامت در کنار معیشت خانواده بخشی از سفره آنهاست و هزینه‌های سبدشان هزینه‌های کمرشکن بهداشت و درمان است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها