امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105687
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
منیر آرامی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: برای شناسایی و آسیب‌شناسی مسائل حوزه زنان و خانواده استان اردبیل یکسری جلسات ...

منیر آرامی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: برای شناسایی و آسیب‌شناسی مسائل حوزه زنان و خانواده استان اردبیل یکسری جلسات کارشناسی با زنان شاخص استان برگزار شد تا مطالبات و مسائل و مشکلاتی که زنان در استان درگیر آن هستند را جمع‌آوری کنیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسات کارشناسی با مدیران زن استان و نخبگان افزود: مطالبات و مسائل ارائه شده در این جلسات جمع‌بندی می‌شوند تا در برنامه‌ریزی‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

نماینده معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور بیان کرد: سیاست دولت ساماندهی امور معیشتی و اقتصادی زنان با اولویت مشاغل خانگی، زنان سرپرست خانوار و زنان کارآفرین است.

آرامی ادامه داد: قرار است سیاستی که معاونت امور زنان تدوین می‌کند با توجه به محوریت برنامه دولت که بحث اولویت اشتغال است در مسائل اقتصادی و معیشتی انجام گیرد.

وی با بیان اینکه شکاف در اشتغال زنان اردبیل بیشتر از سایر نقاط کشور است، تصریح کرد: زنان کارآفرین، تعاونی‌های بانوان و سازمان‌های مردم‌‌نهاد این منطقه باید شناسایی شوند.

نماینده معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: اردبیل فرصت‌ها و ظرفیت‌های خوبی برای توسعه دارد و باید از ظرفیت زنان توانمند و کارآمد در راستای توسعه این منطقه بهره برد.

آرامی یکی دیگر از برنامه‌های معاونت امور بانوان را  توانمندسازی زنان ایرانی عنوان کرد و افزود: ما با این سیاست وارد استان شدیم که نسبت به شناسایی زنان کار‌آفرین و شرکت‌های تعاونی فعال و تعاونی‌های نیمه فعال و نیمه تعطیل اقدام کنیم.

وی گفت: در فاز اول بعد از شناسایی افراد توانمند و کارآفرین قرار است با تعریف طرح و حمایتی که برای آنها در معاونت تعریف شده نسبت به حمایت از اینگونه زنان کارآفرین و مشاغل خرد و کوچک اقتصادی ورود پیدا کنیم.

نماینده معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در خصوص مسائل فرهنگی و ورزشی بانوان اردبیل نیز ادامه داد: تقاضاهای زیادی در حوزه ورزش زنان داریم که در این زمینه کارشناسان ما در حال بررسی این مسئله هستند.

آرامی عنوان کرد: انتظار داریم با انجام بررسی‌های کارشناسی و با توجه به مطالباتی که تاکنون در حوزه ورزش زنان به ما ارائه شده است پیش‌بینی‌های لازم برای مکان‌های ورزشی و فرهنگی انجام گیرد.

وی افزود: طی مذاکراتی که با مسئولان استان داشتیم و پیگیری‌های خوب مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل امیدواریم اتفاقات خوبی در حوزه ورزش زنان استان رخ دهد.

نماینده معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در پایان گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل گفت: در مورد سایر مطالبات زنان در حوزه فرهنگی نیز ما در حال بررسی هستیم و سعی می‌کنیم در تدوین برنامه‌های ششم توسعه و در برنامه‌های سال 94 طی پروژه‌های مشترک و تفاهمنامه‌های مشترکی که با دستگاه‌های اجرایی داریم استان اردبیل را در این حوزه پر رنگ‌تر ببینیم و طرح‌های خوبی را به سمت استان اردبیل سوق بدهیم.

انتهای پیام/62002/س40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها