امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105691
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا فراهانی داودآبادی در ششمین جشنواره فرهنگی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور که ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا فراهانی داودآبادی در ششمین جشنواره فرهنگی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد گفت: شاهد رشد کیفی آثار دانشجویان در این جشنواره بودیم. این در حالی است که اغلب جشنواره‌های کشور که در حد دانشجویی برگزار می‌شود غیرحرفی‌ای است اما این جشنواره فرهنگی در حد تراز ملی و ارزش بین‌المللی برگزار شده است.

داودآبادی گفت: این جشنواره می‌تواند در طول سال توسعه یابد تا دانشجویان از آن بهره‌مند شوند چرا که ارائه این آثار در چنین فصلی باعث می‌شود تا مخاطبان نتوانند به خوبی در چنین فصلی از آن استفاده کنند.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزیر بهداشت گفت: تعداد قابل توجهی از آثار در حوزه فرهنگ سلامت است که در طرح تحول نظام سلامت می‌توانند دارای جایگاه باشند.

داودآبادی گفت: مثلث اقتصاد، فرهنگ و سلامت در هم تنیده شده و توجه به آثار سلامت به بهره‌برداری حداکثری از این آثار کمک می‌کند تا اقتصاد سلامت شکوفا شود.

وی ادامه داد: این جشنواره صرفاً فرهنگی نیست بلکه در حوزه اقتصاد سلامت هم می‌تواند موثر باشد. همچنین ظرفیت‌های دانشجویی در آینده می‌توانند راهگشا باشند.

وی گفت: متأسفانه در دو دهه اخیر آنچه احداث می‌شود این است که ذائقه فرهنگی مردم ما و دانشجویان به طوری بوده که از فرهنگ و هنر ایرانی فاصله گرفته است و کشورهایی که جهانی شده‌اند به گونه‌ای فرهنگشان دچار تهدید شده است.

وی گفت: بنابراین می‌توانیم برنامه‌های جذاب ایجاد کنیم تا از ظرفیت فرهنگی و ادبی استفاده شده و ذائقه مردم را متوجه فرهنگ و هنر ملی خود کنیم به همین دلیل طی این جشنواره تصمیم گرفته‌ایم بخشی از منابع را صرف آموزش دانشجویانی کنیم که در عرصه ادب و هنر استعدادهای درخشانی دارند.

وی گفت: به همین دلیل به زودی کارگاه‌های آموزشی در همه رشته‌ها ایجاد می‌شوند تا در این زمینه سرمایه‌گذاری شده و استعدادهای جوانان شکوفا شود.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزیر بهداشت همچنین از اضافه شدن رشته موسیقی از سال آینده به جشنواره فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها