امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105692
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، طیب قدیمی ظهر امروز در مراسم روز پزشک در محل بیمارستان بعثت این شهر، اظهار کرد: سال 93 سال ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، طیب قدیمی ظهر امروز در مراسم روز پزشک در محل بیمارستان بعثت این شهر، اظهار کرد: سال 93 سال سلامت و سالی خاص در این حوزه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان امسال را بهترین فرصت برای تحول و اجرای طرحی نو در این حوزه دانست و گفت: سال 93 سال تلاقی تغییر و تحول در نظام سلامت است.

وی با یادآوری ابلاغ سیاست‌های کلی نظام سلامت در 14 بند از سوی رهبر معظم انقلاب، خاطرنشان کرد: در این قانون، نیازها و ملزومات تحول و وضعیت سلامت و مسئولیت حاکمیت، پزشکان و مردم بیان شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، خاطرنشان کرد: این موضوع، تکلیف پزشکان برای اجرایی کردن آن را سنگین می‌کند و باید گام‌های بلندی برای انجام این امور به بهترین شیوه برداریم.

قدیمی، حمایت دولت و مجلس و نیز همکاری پزشکان در اجرای طرح تحول نظام سلامت را مهم ارزیابی کرد و گفت: نقش پزشکان در این قانون از اهمیت بسزایی برخوردار است، چرا که آنها بهترین مجریان و قاضیان هستند.

وی بر ضرورت تعامل دوسویه مردم و پزشکان در اجرای قانون و خدمات پزشکی تأکید کرد و گفت: هر گاه تعامل دچار خدشه شود، دیگر خدمات پزشکی مفهومی نخواهد داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، نقش پزشکان در توسعه اجتماعی را غیرقابل انکار ذکر کرد و گفت: پزشک به عنوان مرجع مورد اعتماد مردم در زمان به مخاطره افتادن سلامت و پناهگاه آنها است.

قدیمی با بیان اینکه پزشک مدیر سلامت است، تصریح کرد: همه جنبه‌های سلامت با یکدیگر باید ترکیب شود تا آنچه بیمار از پزشک می‌خواهد محقق شود و چیزی که بیمار طلب می‌کند، تنها آرامش است.

وی تصریح کرد: در صورتی که تعامل لازم برای ایجاد آرامش بیمار انجام نشود، نه خود ما پزشکان و نه مردم راضی نخواهیم بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، تصریح کرد: با همه اجحافی که به پزشک می‌شود و عوامل این اجحاف نیز از سوی همه مداخله‌گران است، باز هم پزشکی مقدس است.

قدیمی در بیان دلیل تقدس حرفه پزشکی، اظهار کرد: مورد نخست آن است که صاحبان این شغل با قسم‌نامه خود می‌توانند خدمات را در جامعه عرضه کنند و دلیل دوم اولویت منافع عمومی بر منافع شخصی در این حرفه است.

وی صرف بهترین سال‌های عمر و ارائه خدمت به همنوعان توسط پزشک در زمان تفریح دیگران را از دیگر دلایل اهمیت والای حرفه پزشکی دانست و گفت: با هزینه این سرمایه‌ها و دوری از برخی صفات چون تعصب و لجاجت که در جوامع دیگر عادی است، پزشکان  از ارزش بالایی برخوردار می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، پزشک به عنوان مدیر سلامت را دارای رسالت سنگینی در پاسداری از این تقدس دانست و افزود: تمام فعالیت‌های ما الگو است و پزشکان، معلمان آموزش سلامت در همه لحظات هستند که اجرای درست این موضوعات، نیاز به مراقبت دارد.

قدیمی در پایان خواستار توجه و دقت پزشکان به سلامت و روش زندگی خود شد و افزود: پزشکان باید سالم باشند تا رفتار حرفه‌ای سالمی را نیز از خودت بروز دهند و این یک نیاز در جامعه امروزی است.

انتهای پیام/79012/ح30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها