امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105693
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شیدا آکار با اعلام این خبر گفت: با توجه به لزوم کنترل و نظارت دقیق مراکز درمانی بر نحوه مدیریت پسماند و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شیدا آکار با اعلام این خبر گفت: با توجه به لزوم کنترل و نظارت دقیق مراکز درمانی بر نحوه مدیریت پسماند و همچنین نصب سیستم پایش لحظه ای برخروجی سیستم‌های تصفیه فاضلاب، در بازدید و پایش کارشناسان این اداره از بیمارستان 12 بهمن و مرکز دیالیز شهرستان قدس، برنامه عملیاتی مدیریت پسماند ویژه  و اطلاعاتی از پسماندهای پزشکی بصورت ثبت روزانه از سوی این واحدها ارائه نگردید و بر این اساس برای این مراکز اخطاریه ای با فرصت 20 روزه جهت تکمیل و ارائه فرم های مدیریت پسماند پزشکی و اقدام جهت نصب سیستم آنلاین برروی خروجی فاضلاب صادر شد.

وی با اشاره به اینکه مطابق ماده 7 ضوابط و روش‌های اجرایی پسماندهای پزشکی و پسماندهای وابسته، مراکز درمانی موظف هستند برنامه  مدیریت اجرایی پسماند را به تایید وزارت بهداشت برسانند افزود: مطابق ماده 12 همین مصوبه نیز باید برنامه عملیاتی تکمیل شده را در زمان بازدید موردی و اتفاقی نمایندگان سازمان محیط زیست به آنها ارائه دهند.

آکار ادامه داد: همچنین مطابق ماده 13  همین مصوبه وضعیت پسماندهای مراکز درمانی باید بصورت روزانه ثبت و شناسایی گردد که در زمان بازدید و پایش به‌عمل آمده مدارک کاملی از سوی این مراکز ارائه نشد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قدس با بیان اینکه بیمارستان 12 بهمن تنها مرکز بیمارستانی در این شهرستان است که با در اختیار داشتن بخش‌های زنان و زایمان و جراحی محدود درحال ارائه خدمات به 200 هزار نفر جمعیت تحت‌پوشش تأمین‌اجتماعی این شهرستان می باشد اظهار داشت: مرکز دیالیز امام علی قدس نیز یکی از اصلی‌ترین مراکز دیالیز غرب استان تهران است که با 30 تخت دیالیز به بیماران کلیوی خدمات رسانی می کند.

آکار در پایان تصریح کرد: این دو مرکز دارای سیستم تصفیه فاضلاب بوده و بیمارستان 12 بهمن مجهز به اتوکلاو نیز که در این راستا نصب سیستم آنلاین برروی خروجی پساب و تنظیم برنامه عملیاتی پسماند در جهت بهبود وضعیت زیست محیطی و بهداشتی این مراکز ضرورت دارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها