امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105697
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
محمدجواد باقری امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در قم، ضمن تبریک روز پزشک با تبیین حوادث یک هفته گذشته اظهار کرد: در این مدت 7 هزار و 965 تماس با ...

محمدجواد باقری امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در قم، ضمن تبریک روز پزشک با تبیین حوادث یک هفته گذشته اظهار کرد: در این مدت 7 هزار و 965 تماس با اورژانس 115 برقرار شد که از این شمار تماس‌ها، یک هزار و 93 مأموریت انجام شد.

 

وی مأموریت‌های انجام‌شده را مورد توجه قرار داد و گفت: از جمع مأموریت‌های انجام‌شده 921 مورد به مأموریت‌های شهری و 172 مورد به حوادث جاده‌ای اختصاص داشت.

 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم با تفکیک حوادث رخ داده تصریح کرد: از مجموع حوادث رخ داده 387 مورد به حوادث ترافیکی اختصاص داشت که 468 مجروح برجای گذاشت.

 

وی اضافه کرد: از مجموع مجروحان، 188 نفر به‌صورت سرپایی درمان شدند و 276 مورد هم پس از دریافت خدمات درمانی به بیمارستان‌های سطح شهر منتقل شدند.

 

*281 مجروح ارمغان حوادث موتور سواری در قم

باقری حوادث موتورسواری را مورد توجه قرارداد و گفت: برای خدمات‌رسانی به حادثه دیدگان موتورسیکلت در استان قم، 239 مأموریت انجام شد که 221 مورد در شهر و 18 مورد در جاده‌ها رخ داد که این حوادث 281 مجروح برجای گذاشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود مأموریت‌های اورژانس هوایی را مورد توجه قرارداد و بیان کرد: در طول هفته گذشته هفت مأموریت اورژانس هوایی انجام شد و در مجموع 30 ساعت و 57 دقیقه پرواز صورت گرفت.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم با تبیین مأموریت‌های اورژانس هوایی گفت: مأموریت‌هایی در تاریخ 18 مرداد ماه در سلفچگان، 21 مرداد ماه در محور جعفریه و 24 مرداد ماه دو مأموریت در کهک و محور نیزار و 26 مرداد ماه دو ماموریت در کهک و جاده اراک صورت گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خویش از انجام پرواز امیدبخش اورژانس هوایی 115 قم در روز پنجشنبه خبر داد و گفت: هفتمین مأموریت بالگرد اورژانس هوایی 115 قم، نقطه امیدی برای مجروحان حادثه محور سلفچگان بود.

باقری بیان کرد: روز پنجشنبه 30 مردادماه سال جاری در تماسی با اورژانس 115، حادثه‌ای مبنی بر واژگونی یک دستگاه تریلی در محور سلفچگان به ساوه گزارش شد که به‌سرعت نزدیک‌ترین آمبولانس این مرکز به محل حادثه اعزام شد.

وی تصریح کرد: کارشناسان فوریت‌های پزشکی اورژانس 115 پس از گذشت 5 دقیقه در محل حادثه حاضر شدند که پس از بررسی وضعیت جسمی مجروحان، به دلیل وضعیت وخیم یکی از مجروحان به‌سرعت درخواست اورژانس هوایی شد.

 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم ادامه داد: مجروحان این حادثه پس از دریافت خدمات اولیه درمانی، به اورژانس هوایی تحویل و در کمترین زمان ممکن به بیمارستان شهید بهشتی منتقل شدند.

باقری خاطرنشان کرد: اورژانس هوایی 115 قم تاکنون به 14 مجروح حوادث ترافیکی خدمات درمانی ارائه کرده و در کمترین زمان ممکن آنها را به مراکز درمانی منتقل کرده است.

انتهای پیام/78005/س40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها