امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۴:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105699
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
حجت ا... بهروز افزود: بازنگری و تجدید نظر در نوع خودروهای تهران و به ویژه در محدوده مرکزی شهر ضروری است، چنانچه در برنامه پنج ساله دوم شهر تهران نیز ...

حجت ا... بهروز افزود: بازنگری و تجدید نظر در نوع خودروهای تهران و به ویژه در محدوده مرکزی شهر ضروری است، چنانچه در برنامه پنج ساله دوم شهر تهران نیز آلودگی هوا به عنوان سرفصل مشکلات پایتخت که قسمت اعظم آن با بخش حمل و نقل سر و کار دارد، اعلام شده است.
 
وی با اشاره به لزوم حمایت دولت و ورود وزارت‌خانه‌های صنعت، نفت و کشور به موضوع نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری، اظهار کرد: حمایت شورای اسلامی شهر تهران، نشان دهنده اهمیت این موضوع است و در همین راستا مدیریت شهری نیز نوسازی ناوگان تاکسیرانی تهران را با توجه به اثرگذاری آن در کاهش آلودگی هوا، در دستور کار خود قرار داده است.
 
بهروز با بیان این که در نظر است نسبت به ورود 10 هزار دستگاه خودروی هیبریدی به ناوگان تاکسیرانی تهران اقدام شود، تصریح کرد: علاوه بر ورود این تاکسی‌ها، مقرر است نسبت به خروج 15 هزار دستگاه تاکسی فرسوده و تعویض کاتالیست 15 هزار دستگاه تاکسی در جهت کاهش آلودگی هوای تهران اقدام شود.
 
وی با تأکید بر ضرورت رعایت استانداردها و الزامات خودروهای برقی، اضافه کرد: قابلیت تجهیز به فن‌آوری استفاده از برق، برخورداری از استاندارد یورو 5، حفظ کیفیت ارائه خدمات و استفاده از تجهیزاتی نظیر سیستم رهیآب، تاکسی‌متر و بی سیم، از جمله مشخصات و ملزومات این خودروها به شمار می‌آیند.
 
قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان تمرکز بر فعالیت‌های مؤثر و اقدامات هدفمند و نیز استفاده از فن‌آوری‌های جدید را بخشی از برنامه‌های این معاونت در راستای کاهش آلودگی هوای تهران بر شمرد و خاطرنشان کرد: شناسایی منابع تولید آلودگی هوا و پایش آلاینده‌ها به منظور کنترل آن‌ها از مبدأ از جمله سیاست‌های مدیریت شهری محسوب می‌شود.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها