امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105700
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
عبدالرحمان پرنا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه در مرداد ماه سال‌جاری دو ...

عبدالرحمان پرنا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه در مرداد ماه سال‌جاری دو هزار و 776 مأموریت انجام داده است.

وی با بیان اینکه از تعداد مأموریت‌های مذکور دو هزار و 117 مورد آن به مأموریت‌های شهری اختصاص یافته، افزود: 432 مأموریت نیز مربوط به حوادث جاده‌ای و 227 مورد نیز بین مراکز درمانی شهرستان‌های تابعه استان به بیمارستان‌های تخصصی کرمانشاه بوده است.

پرنا تصریح کرد: از تعداد مأموریت‌های شهری یک هزار و 583 مورد آن مربوط به بیماری‌های قلبی، تنفسی، مسمومیت ( دارویی، مواد مخدر، غذایی) و سقوط از ارتفاع بوده و تنها 534 مورد آن به تصادفات شهری اختصاص داشته است.

به گفته مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی و حوادث استان کرمانشاه، از تعداد 432 مأموریت جاده‌ای نیز 147 مورد آن غیر تصادفی و 285 مورد نیز تصادفی بوده است.

این مسئول با اشاره به تعداد فوتی‌های حوادث در استان کرمانشاه، گفت: 19 نفر در مرداد ماه سال‌جاری جان خود را از دست داده‌اند که از این تعداد 13 نفر قبل از رسیدن آمبولانس، دو نفر داخل آمبولانس و چهار نفر نیز در بیمارستان فوت کرده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه در حال حاضر دارای 70 دستگاه آمبولانس فعال در سطح استان و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با قابلیت جا به‌ جایی 13 بیمار است.

پرنا با اشاره به وجود بالگرد اورژانس 115 برای انتقال مصدومان بدحال تصادفات جاده‌ایی و مادران باردار به مراکز درمانی، یادآور شد: سه دستگاه موتورلانس نیز در استان کرمانشاه برای محل‌هایی پر ترافیکی که امکان رسیدن آمبولانس بر بالین بیمار نباشد، نیز فعالیت دارند.

مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی و حوادث استان کرمانشاه در خصوص مشکلات این مرکز، بیان داشت: عدم همکاری مردم با مأموران امدادی اورژانس در صحنه حادثه، از جمله این مشکلات به‌شمار می‌رود.

به گفته این مسئول، بسیاری از افراد در خصوص خدمات اورژانس 115 آشنایی کافی ندارند و در مسیر جاده‌ها به‌خصوص جاده‌های شهری راه را برای ورود آمبولانس به محل حادثه مسدود می‌کنند.

وی توصیه کرد: شهروندان به محض وقوع حادثه‌ای فورا با واحد ارتباطات اورژانس 115 تماس حاصل کنند و محل دقیقه سانحه و تعداد مصدومین را به اطلاع واحد ارتباطات برسانند و تا رسیدن آمبولانس نیز محل حادثه را ترک نکنند.
انتهای پیام/2700/ق30/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها