امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۰۳:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105712
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
مسعود علمی‌فرد، دانش‌آموز سال دوم دبیرستان در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: امسال نخستین سال است ...

مسعود علمی‌فرد، دانش‌آموز سال دوم دبیرستان در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: امسال نخستین سال است که در رشته قرائت مسابقات سراسری دانش‌آموزان سراسر کشور شرکت می‌کنم و 3 سال نیز در رشته اذان، رتبه‌های سوم و چهارم را به دست آوردم و سال گذشته رتبه دوم مسابقات حفظ را به دست آوردم.

وی ادامه داد: خانواده‌ام، یک خانواده قرآنی است و پدربزرگم جزء اساتید بزرگ قرآن استان زنجان است و 8 سال است که در زمینه مسابقات قرآنی فعالیت می‌کنم؛ مشوق اصلی‌ام مادرم است و باعث موفقیت در حفظ و قرائت قرآن شده است.

این دانش‌آموز قاری قرآن با بیان اینکه قرائت در قرآن و حفظ آن دارای دو جنبه است، افزود: یک جنبه معنوی و دیگری بُعد موسیقایی آن است و این حس توصیف‌شدنی نیست و با قرائت قرآن باعث آرامش خود و دیگران می‌شویم.

وی گفت: قاریان قرآن یکی از قوی‌ترین موسیقی‌دانان هستند که اگر درست از این موسیقی معنوی استفاده شود، اثرگذاری زیادی به همراه دارد و اگر قرآن با صوت دلنشین تلاوت شود، نوعی ادای دین است.

علمی‌فرد با بیان اثرگذاری قرآن در شخصیت انسان خاطر نشان کرد: همه فعالیت‌ها مفید است؛ اما آموزش قرآن و به خصوص حفظ موثرتر و آرامش‌ دهنده‌تر است و معتقدم باید انسان از سنین کودکی هر روز مقداری قرآن تلاوت کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار