امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105715
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، «آلوارو گارسیا لینرا» معاون رئیس جمهور بولیوی طی مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد: دولت بولیوی قصد ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، «آلوارو گارسیا لینرا» معاون رئیس جمهور بولیوی طی مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد: دولت بولیوی قصد دارد برنامه‌ای را به مرحله اجرا درآورد که در پیشرفت این کشور از لحاظ انرژی هسته‌ای نقش بسزایی دارد.

خبرگزاری «ای بی آی» در این خصوص نوشت: «گارسیا لینرا» در مراسم اختتامیه هفتمین کنگره بین‌المللی گاز و انرژی در «سانتاکروز» بیان کرد: استفاده از انرژی هسته‌ای یک تعهد است و ما از لحاظ علمی و فنی ملزم هستیم که به توسعه این نیروی برگرفته از طبیعت به منظور پیشرفت و آبادانی کشور خود بپردازیم.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در تور اخیر خود در آمریکای لاتین هنگامی که به کشور بولیوی وارد شد در زمینه توسعه و گسترش انرژی هسته‌ای طرح‌هایی را به «اوو مورالس» ارائه داد که توسط وی مورد تأیید قرار گرفت.

در این طرح‌ها برای افزایش کارایی و بهره‌وری متخصصین در حوزه انرژی آموزش‌های جامعی نیز در نظر گرفته شده است.

به گزارش فارس، بولیوی از ماه می سال گذشته تاکنون به همکاری با آرژانتین در حوزه انرژی هسته‌ای پرداخته و برای دریافت مشاوره‌های فنی در این زمینه درخواست‌هایی به فرانسه ارسال کرده است.

طرح اولیه‌ی هسته‌ای شدن بولیوی نخستین‌بار در ژانویه 2014 مطرح و با حمایت آرژانتین، کارشناسان بولیویایی برای آموزش‌های مربوطه راهی بوینوس‌آیرس شدند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار