امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105719
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سه‌شنبه هفته گذشته همزمان با تظاهرات‌های گسترده در شهر «فرگوسن» ایالت میسوری، رسانه‌های آمریکایی از کشته

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سه‌شنبه هفته گذشته همزمان با تظاهرات‌های گسترده در شهر «فرگوسن» ایالت میسوری، رسانه‌های آمریکایی از کشته شدن یک سیاه‌پوست دیگر در نزدیکی فرگوسن به دست پلیس خبر داده، اما مدعی شدند که وی قصد حمله به پلیس را داشته و چاره‌ای جز کشتن وی وجود نداشته است.

این خبر یک هفته پس از آن منتشر شد که مرگ «مایکل براون» نوجوان 18 ساله سیاه‌پوست به دست نیروهای پلیس، اعتراضات در فرگوسن را آغاز کرد. با این حال، کشته شدن سیاه‌پوست دیگر در نزدیکی این شهر، به دلیل روایتی که پلیس از مرگ وی مطرح کرد، واکنش چندانی را در بر نداشت.

با گذشت چند روز از این حادثه، ویدئوهایی منتشر شده که نشان می‌دهد که نیروهای منطقه «سنت‌لوئیس» که امنیت فرگوسن را نیز بر عهده دارند، «کاجیمه پاول» 25 ساله را نیز در حالی که کشته‌اند که می‌توانسته‌اند وی را با استفاده از شوکر یا تیراندازی به پا متوقف کنند و طبق تعاریف پلیس آمریکا نیز وی «تهدید فوری» به حساب نمی‌آمده است.
 

این در حالی است که پس از مرگ پاول، «سم داتسون» رئیس پلیس سنت لوئیس گفته بود افسرانش حق تیراندازی به سوی وی را داشته‌اند، چراکه وی «چاقو بدست» به سه پایی (حدود یک متری) نیروهای پلیس رسیده و قصد کشتن آن‌ها را داشته است.

اما ویدئوی منتشر شده، مشخص می‌کند که پاول فاصله‌ای بسیار بیش از یک متر از نیروهای پلیس داشته و آنطور که پلیس مدعی شده، چاقوی خود را آنطور که پلیس ادعا می‌کند، بالای سر نگرفته است.

با این وجود، دو افسر پلیس در حالی که «کاجیمه پاول» که گفته می‌شود مشکلات ذهنی نیز داشته، فریاد می‌زند «به من تیراندازی کنید»، با شلیک 7-8 گلوله وی را از پا درمی‌آورند. نیروهای پلیس بعد از تیراندازی به سمت پاول، دست‌های وی را دستبند می‌زنند. گفته می‌شود اتهام پاول، سرقت «دو بطری نوشیدنی انرژی‌زا» از فروشگاهی در اطراف محل حادثه بوده است.

ویدئوی منتشر شده نشان می‌دهد که حاضران در محل از اقدام پلیس شوکه شده و مرتبا عنوان می‌کنند که پلیس می‌توانست با روش‌های غیرمرگ‌آور از جمله استفاده از شوکر یا تیراندازی به پایین‌تنه، وی را بازداشت کند و نیازی به کشتن وی آن هم با تیراندازی مکرر نبود.

با این حال، «سم دانسون» رئیس‌پلیس سنت لوئیس می‌گوید افسران قصد دفاع از خود را داشته‌اند، چراکه «باید شب زنده به خانه می‌رفتند.»
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها