امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105720
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «هاآرتص» در مطلبی به پدیده نژادپرستی میان دانش‌آموزان اسرائیلی اشاره کرد و نوشت، «ایدان یارون» و

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «هاآرتص» در مطلبی به پدیده نژادپرستی میان دانش‌آموزان اسرائیلی اشاره کرد و نوشت، «ایدان یارون» و «یورام هارپاز»، دو نگارنده کتاب «چشم‌اندازی از زندگی مدرسه‌ای»، فصلی از کتاب خود را به «نژادپرستی» میان جوانان صهیونیستی اختصاص دادند که در واقع، این کتاب ماحصل مشاهدات دکتر یارون، جامعه شناس، طی 3 سال در دبیرستانی در سرزمین‌های اشغالی است.

بر اساس یافته‌های این دو، نفرت و نژادپرستی عنصر هر روزه میان جوانان اسرائیلی است که جزیی اساسی از هویت آنها را تشکیل می‌دهد.

در این کتاب سخنان یک دختر دانش‌آموز دبیرستانی نقل شده که گفته: « برای من، اعراب کسانی هستند که من نمی‌توانم به آنها نگاه کنم و تحملشان کنم. من بی‌نهایت نژاد پرست هستم و از یک خانواده نژادپرست آمده‌ام. اگر شانس این را پیدا کنم که به یکی از آنها تیراندازی کنم، تردید نمی‌کنم. من آماده‌ام یک نفر را با دست خودم بکشم و این یک نفر یک عرب است.»

وی همچنین گفته: «من در منطقه اعراب زندگی می‌کنم و هر روز آنها را می‌بینم. من برای آنها آرزوی مرگ دارم.»

در بخش دیگری از این کتاب، ماجرای رخ داده در کلاس درسی نقل شده که در آن دانش‌آموزان، «انتقام» را «احساس مهمی» تلقی می‌کنند و می‌گویند، «همه اعراب باید کشته شوند» که این امر نهایت نفرت به اعراب و نژادپرستی میان جوانان صهیونیست را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها