امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۱۶:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105722
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «ایمل فیضی» سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان امروز در یک نشست خبری در کابل به رسانه‎ها گفت:

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «ایمل فیضی» سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان امروز در یک نشست خبری در کابل به رسانه‎ها گفت: گزارش نیورک تایمز جز جعل اسناد بخاطر رسیدن به اهداف سیاسی چیزی دیگری نبوده و از اخراج این گزارشگر دفاع کرد.

وی گفت: دولت افغانستان همواره از فعالیت‎ آزادانه رسانه‎ها و آزادی بیان حمایت می‎کند و از یک دهه گذشته افغانستان دارای دستاوردهای بزرگی در این زمینه بوده است.

وی تأکید کرد: این اولین بار نیست که روزنامه نیویورک تایمز، بخاطر اهداف سیاسی خود در امور سیاسی افغانستان مداخله می‎کند، بلکه در 6 ماه گذشته آنچه در این روزنامه منتشر شده، حامل تهدید جدی علیه امنیت ملی و ضدیت با قانون اساسی این کشور بوده است.

فیضی افزود: موضوع مقاله این روزنامه آمریکایی در حضور مشاور امنیت ملی، وزرای امنیتی و هر 2 کاندیدای ریاست جمهوری مورد بررسی قرار گرفت و هر 2 کاندیدا نیز خواستار پیگیری جدی این موضوع از سوی دولت شدند.

وی تصریح کرد: اخراج گزارشگر نیویورک تایمز، حمله به آزادی بیان نبوده بلکه اقدامی بخاطر توقف و جلوگیری از تفرقه افکنی این رسانه آمریکایی بوده است.

وی همچنین انتشار اینگونه گزارش‎ها را مداخله آشکار در امور داخلی افغانستان خواند و تأکید کرد: دولت این کشور به هیچ وجه به کسی اجازه مداخله در امور داخلی خود را نخواهد داد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار