امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105748
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، عملیات ترور سرکردگان گروه تکفیری «داعش» درحالی در استان و شهر «رقه»، در شمال سوریه طی ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، عملیات ترور سرکردگان گروه تکفیری «داعش» درحالی در استان و شهر «رقه»، در شمال سوریه طی هفته اخیر دو چندان شده که این اعتقاد وجود دارد، «تیم‌های ویژه تک‌تیرانداز»ی برای این امر از سوی گروه‌های تروریستی مخالف داعش تشکیل شده‌اند، به ویژه آنکه در این مدت بسیاری از عناصر خود را با هدف تصرف فرودگاه نظامی «طبقه» راهی منطقه طبقه کرده است.

گزارش‌های رسیده نشان می‌دهد که 3 سرکرده گروه تکفیری داعش در شهرک «کفیفه» در شمال منطقه «عین عیسى» در اثر عملیات قنص به هلاکت رسیده‌اند که از میان آنها «ابو طلحة المغربی» شناسایی شده و این اولین عملیات از این دست عملیات‌هایی است که خارج از شهر رقه از ابتدای سال میلادی تاکنون این گروه تکفیری با آن مواجه شده است.

این 3 عملیات ترور بسیار سریع و غافلگیر کننده و با استفاده از قناصه و تفنگ‌های شخصی مجهز به صدا خفه کن صورت گرفته و این شیوه‌ای است که تاکنون تنها علیه نیروهای امنیتی و سرکردگان گروه تکفیری داعش سه ماه پیش و طی عقب نشینی این گروه از حلب و ادلب به رقه به اجرا گذاشته شده است.

اطلاعات موجود نشان می‌دهد، گروه‌های خاصی بر این شیوه از عملیات‌ها در مبارزات خود علیه داعش استفاده می‌کنند و با اینکه مسئولیت این عملیات‌ها را برعهده نگرفته‌ و از درز آن به رسانه‌ها و پایگاه‌های اجتماعی اینترنتی جلوگیری می‌کنند، اما هر روز بر میزان فعالیت‌های خود می‌افزایند.

نکته مهم اینجاست که همین پنهانکاری در خصوص گروه تروریستی تکفیری داعش نیز مشاهده می‌شود، به گونه‌‌ای که این گروه از ذکر چنین ترورهایی علیه سرکردگان خود امتناع و تنها به ذکر این خبر که آنها در رویارویی با گروه‌های دشمن اسلام وکافران کشته شده‌اند، اکتفا می‌کند.

با این حال عملیات‌های اخیر آشکارا گروه تکفیری داعش را به وحشت انداخته و در این اولین واکنش به این ترورها دستور انجام گشت زنی‌های شبانه را لغو کرده و روی به افزایش استحکامات مقرها و مواضع خود کرده است.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها