امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105756
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پانزدهمین نشست «صبح ناشر» با حضور یوسف سخنور مدیر انتشارات «امینان» روز یک‌شنبه

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پانزدهمین نشست «صبح ناشر» با حضور یوسف سخنور مدیر انتشارات «امینان» روز یک‌شنبه 2شهریور93 ساعت 9صبح، در مرکز رسانه‌ای شیرازه برگزار می‌شود.

یوسف سخنور، مدیر انتشارات امینان از اعضای مجمع ناشران انقلاب اسلامی است. وی پیش از این مدیر تولید انتشارات سوره مهر بوده و از سال 88 تاکنون مدیریت انتشارات امینان را بر عهده داشته است. این انتشارات با همکاری گروه «شهید ابراهیم هادی» تاکنون 38 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس، طب، تغذیه اسلامی و تربیت کودکان منتشر کرده است.

مدیر انتشارات امینیان تاکنون درباره مسائل نشر اظهارنظرهای فراوانی داشته است. در ذیل گزیده‌ای از اظهارات وی درباره مسائل نشر می‌آید:

*ناشران خصوصی دفاع مقدس در تبلیغات رسانه‌ها جایگاهی ندارند و این در حالیست که شاهد تبلیغات گسترده کتب ناشران دولتی هستیم.

*مشکل ما در حوزه نشر این مسئله است که هر دولتی به یک مسئله می پردازد و از مسائل دیگر حوزه نشر غافل می شود.

*مسئله فرهنگ بسیار مهم است اما الان چاپ خانه های ما در حال تعطیل شدن است باید فکری به حال این اوضاع شود؛ البته شاید از دولت جدید فعلا توقع زیادی باشد که به این سرعت مشکلات را حل کند اما پرداختن زیاد به مسئله ممیزی شاید کار درستی نبود.

*متاسفانه گاهی به جوانان تفهیم می‌شود که جنگ اشتباه بوده‌است. باید جلو این افکار منفی گرفته شود. امید است ناشران با دقت‌نظر بیشتری موضوعات دفاع مقدس را انتخاب کنند و به آن بپردازند.

*در حال حاضر کشور با دو آسیب تهاجم فرهنگی روبروست؛ از یک طرف وزارت امور اقتصاد و دارایی به عنوان یک عامل داخلی با فشارهای مالی که به فعالان عرصه فرهنگ وارد می‌کند و از طرف دیگر فرهنگ نادرستی که از طریق کشورهای خارجی، تزریق می‌شود.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها