امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105766
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه، بیژن عباسی خزایی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمانشاه از میزبانی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه، بیژن عباسی خزایی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمانشاه از میزبانی این استان در دهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علمی کاربردی طی دهم تا سیزدهم شهریور ماه سال‌جاری خبر داد.

وی این جشنواره را بزرگترین رویداد قرآنی استان در چند سال اخیر عنوان کرد و افزود: مؤلفه‌های فرهنگی شاخص استان کرمانشاه و کسب مدارج علمی و موفقیت‌های دانشجویان در عرصه‌های فرهنگی و قرآنی موجب شد تا کرمانشاه میزبان این دوره از مسابقات باشد.

دبیر دهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی کاربست قرآن در زندگی و انس و الفت دانشگاهیان با قرآن را از مهمترین اهداف جشنواره فوق عنوان کرد.

عباسی خزایی با بیان اینکه برکات این جشنواره تنها معطوف به زمان برگزاری نیست، خاطر نشان کرد: گردآوری نخبگان فرهنگی و قرآنی کشور و معرفی فرهنگ غنی استان کرمانشاه به آن‌ها و بهره‌گیری از توانایی‌های آنان در این زمینه از جمله برکات این جشنواره است.

وی تبیین سبک زندگی ایرانی اسلامی، ارائه ادبیات بیانی منحصر به‌فرد قرآن و نشان دادن ظرفیت‌های فرهنگ اسلامی در قالب آثار ادبی، هنری و مقالات پژوهشی را از دیگر اهداف دهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی دانست.

این مسئول بیان کرد: این جشنواره در 6 بخش کتبی، شفاهی، پژوهشی، فناوری، ادبی و هنری برای دانشجویان و در سه بخش شامل کتبی، شفاهی و مقاله برای مدرسان و کارکنان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره در دو مرحله استانی و کشوری انجام می‌شود، اظهار داشت: در مرحله استانی 9 هزار نفر از سراسر کشور از جمله 600 نفر از استان کرمانشاه ثبت‌نام کرده بودند که در نهایت 272 نفر به مرحله دوم راه یافتند.

دبیر دهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی از برگزیده شدن 451 اثر در دبیرخانه جشنواره خبر داد و گفت: بیشترین آثار ارسالی به جشنواره مربوط به استان تهران است.

عباسی خزایی خاطر نشان کرد: از بیش از 44 داور برای قضاوت در مورد آثار استفاده شده و مرحله کشوری نیز با حضور داوران بین‌المللی و رؤسای تمامی دانشگاه‌های علمی کاربردی سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی مکان برگزاری مراسم افتتاحیه و اختتامیه این جشنواره را تالار بعثت شهر کرمانشاه اعلام کرد و بیان داشت: 32 اثر در بخش فناوری، 175 اثر در بخش هنری، 75 اثر مربوط به آثار ادبی و 163 مقاله به این جشنواره ارسال شده است.

این مسئول به همزیستی مسالمت‌آمیز اقوام مختلف در استان کرمانشاه اشاره و عرفان را خمیرمایه تفکر و اندیشه مردمان این دیار و یکی از عمده دلایل این همزیستی و وحدت مثال‌زدنی عنوان کرد.

دبیر دهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه داد: فرهنگ یک مقوله تزیینی نیست و باید به‌عنوان یکی از عناصر تمدن‌ساز در جوامع مورد توجه قرار بگیرد، چراکه تمام ابعاد زندگی را متأثر می‌کند.

وی به گردش مالی صنعت فیلمسازی اشاره کرد و متذکر شد: با استفاده از این ظرفیت و ساخت فیلم‌هایی با محتوای موضوعات و قصص قرآنی می‌توان موجبات اشتغال پایدار را فراهم کرد.
انتهای پیام/2700/ر40/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها