امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105773
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
«حسین بهبودی» مدیر امور مؤسسات قرآنی و استان‌های سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره ...

«حسین بهبودی» مدیر امور مؤسسات قرآنی و استان‌های سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اهمیت بررسی فعالیت‌های قرآنی استان‌ها، اظهار داشت: ما از دو هفته گذشته اقدام به بازدید از مراکز دارالقرآن استانی کردیم که این بازدیدها ثمرات خوبی داشته است.

بازدید از خانه‌های قرآن شهرهای مختلف تا پایان شهریورماه

وی افزود: سازمان دارالقرآن در نظر دارد تا پایان شهریورماه از تمامی استان‌های کشور بازدید کرده و روند فعالیت‌های قرآنی آنها را بررسی کند تا از این طریق علاوه بر شناسایی موانع ارتقای فعالیت‌های قرآنی، برای رفع آنها چاره‌‌اندیشی کند.

بهبودی با بیان اینکه در آخرین بازدید که هفته گذشته صورت پذیرفت به استان کرمان سفر کردیم، خاطر نشان کرد: در این سفر سه گروه شدیم تا بتوانیم به تمامی شهرستان‌ها و روستاهای استان کرمان رفته و درباره روند امور قرآنی آنها اطلاعاتی کسب کنیم که البته در سفر اخیر با استانداری نیز تفاهم‌نامه‌ای امضا شد تا با همکاری استانداری و اداره دارالقرآن کرمان، فعالیت‌های قرآنی در این استان بیش از پیش پیگیری شود.

احداث 43 خانه قرآن روستایی در کرمان طی یک سال

وی با اشاره به احداث 43 خانه قرآن روستایی در استان کرمان از سال گذشته تاکنون، ادامه داد: بر اساس تفاهم‌نامه‌هایی که با استانداری کرمان، هرمزگان و بوشهر امضا کردیم، قرار شد علاوه بر تجهیز خانه‌های قرآن، آنها در احداث و توسعه خانه‌های قرآن روستایی نیز مشارکتی سازنده داشته باشند.

احداث و تجهیز خانه‌های قرآن شهری و روستایی

بهبودی در ادامه به امضای تفاهم نامه‌ای با وزارت کشور برای گسترش خانه‌های قرآن شهری و روستایی در هفته‌های آتی اشاره کرد و گفت: ما سعی داریم با بازدید از فعالیت‌های قرآنی در نقاط مختلف کشور در مسیر تحقق چشم‌انداز ترسیم شده در سازمان تبلیغات اسلامی که از منویات مقام معظم رهبری الهام گرفته است، گام برداریم که امیدواریم با این اقدام علاوه بر آسیب‌شناسی گامی در جهت ارتقای فعالیت‌های قرآنی برداشته باشیم.

امور مؤسسات قرآنی و استان‌های سازمان دارالقرآن با بیان اینکه مشکلات مالی یکی از مهم‌ترین معضل فعالیت‌های قرآنی در بسیاری از شهرها و روستاها است، تصریح کرد: امیدواریم با حمایت استانداران و خیران بتوانیم علاوه بر تجهیز خانه‌های قرآن شهری و روستای، مراکزی در نقاط محروم که ظرفیت خوبی برای فعالیت‌های قرآنی دارند، احداث کنیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها