امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105784
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 115
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم ترحیم حجت‌الاسلام والمسلمین محرم رشاد در تهران روز دوشنبه سوم شهریور ماه ساعت 14 تا 15:30 در مسجد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم ترحیم حجت‌الاسلام والمسلمین محرم رشاد در تهران روز دوشنبه سوم شهریور ماه ساعت 14 تا 15:30 در مسجد نور میدان فاطمی و در قم روز چهارشنبه پنجم شهریور ماه ساعت 17:30 تا 19 در حسینیه‌ شهدای خیابان صفائیه برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محرم رشاد در نود سالگی و در شب جمعه‌ سی‌ام مرداد ماه و در شب شهادت مولایش حضرت صادق(ع) دعوت حق را لبیک گفت و پیکر مطهرش روز جمعه سی‌ام مردادماه در قطعه‌ والدین شهدای بهشت‌ زهرا(س) آرام گرفت، به همین مناسبت نکاتی کوتاه درباره‌ زندگی و شخصیت حجت‌الاسلام والمسلمین محرم رشاد در ادامه می‌آید:

حوزه‌های مطالعاتی: به مطالعه‌ تفسیر، حدیث و تاریخ اسلام و اهل بیت(ع) علاقه‌ی وافر داشتند؛ ایشان برخی تفاسیر مفصل، مجامع حدیثی، و کتب تاریخی را دو یا سه نوبت به‌طور کامل مطالعه کرده بودند؛ به دلیل نیاز و مراجعات مردمی، تسلط خاصی بر فقه فتوایی مراجع عظام داشتند.

شخصیت: تواضع و فروتنی، صراحت لهجه در بیان اعوجاجات؛ دلسوزی و خیرخواهی نسبت به دیگران خاصه جوانان، احتراز شدید از اسراف، انگیزه‌ مفرط و شوق وافر به ترویج مکتب اهل بیت(ع)، از صفات و خصائل بارز وی بود. ایشان برخی جلسات ذکر و ترویج اهل بیت(ع) را برعهده داشتند که گاه چهل تا پنجاه سال تداوم داشت. در حالی‌ که در سن نودسالگی دارفانی را وداع گفتند، همچنان جوانانی در سنین بیست تا سی‌ سال، به رفتار و گفتارهای او علاقه‌ شدید داشتند.

زهد و ساده‌زیستی: ایشان طی افزون بر پنجاه سال در خانه‌ محقری در جنوب تهران سکونت داشتند که به جهت رعایت حال مردم کم‌درآمدِ منطقه و لحاظ لزوم اجتناب از تجمل‌گرایی در زندگی روحانیت، هرگز اجازه ندادند نمای آجری قدیمی آن تغییر کند و نیز طی افزون بر سی سال از نقاشی داخل ساختمان امتناع کرده بودند، اکنون ارزش مادی بساط منزل وی کمتر از دو میلیون تومان است.

عبادت: دهه‌ها التزام به تهجد شبانه و تلاوت قرآن و اهتمام فوق‌العاده به اوقات فضیلت نمازهای یومیه از ویژگی‌های وی بود. سال‌ها بود که ایشان همه‌ سی شب رمضان را تا بین‌الطلوعین احیا داشتند و هیچ شبی حتی دقیقه‌ای را استراحت نمی‌کردند؛ کثیرالتلاوت بودند، در سنوات اخیر در رمضان بیش از بیست دور و در غیر آن هر ماه ده دور تمام قرآن را تلاوت می‌کردند. قبل از عارضه‌ بیماری اخیر، وی هر دو ماه رجب و شعبان را روزه داشتند.

حمایت از انقلاب و ولایت‌مداری: در مبارزه با رژیم ستمشاهی لحظه‌ای تردید نکردند، پس از پیروزی انقلاب نیز همواره و بی‌محابا حامی انقلاب و نظام اسلامی و مروج التزام به ولایت فقیه بودند؛ تحت تأثیر و تربیت وی در میان بستگانش شهدای بسیاری تقدیم انقلاب شد؛ سردار سرتیپ هنرمند شهید صفدر رشاد معاون طرح و برنامه نیروی زمینی سپاه فرزند ایشان است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار