امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105797
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار حسین بهشتی، رئیس سازمان بسیج مساجد و محلات کشور، در همایش روز جهانی مسجد و تکریم از خادمان طرح ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار حسین بهشتی، رئیس سازمان بسیج مساجد و محلات کشور، در همایش روز جهانی مسجد و تکریم از خادمان طرح تلاوت نور در سالن ورزش مجتمع خاتم الانبیاء(ص) استان گیلان با تأکید بر توسعه فرهنگی دینی، علوی و فاطمی در جامعه به ویژه در قشر جوان گفت: دفاع مقدس یک خاکریز مشخص و سلاح مشخص برای مبارزه داشت اما امروزه در تهاجم فرهنگی مرزها مشخص نیست و دشمن به خانه، مدرسه و محله‌ها نفوذ کرده است.

وی با بیان اینکه مقابله با دشمن نیازمند استفاده از ظرفیت مساجد است، افزود: سلاح ما در این جنگ ابزار اعتقادی، سیره پیامبر و قرآن و عترت است.

بهشتی ادامه داد: باید بپذیریم که توسعه فرهنگ اسلامی تنها توسط دستگاه‌ها محقق نمی‌شود بلکه مسجد نهاد مردمی و خودجوش است که در محله‌ها تاثیرگذار است.

گسترش انقلاب اسلامی در جهان در گرو حفاظت از مساجد است وی با بیان اینکه گسترش انقلاب اسلامی در جهان در گرو حفاظت از مساجد است، تاکید کرد: باید دغدغه‌های مسئولان فرهنگی تبدیل به یک خروجی و تلاش سازمان یافته شود.

رئیس سازمان بسیج مساجد و محلات کشور با اشاره به تلاش دشمن در مقابله با تشیع تصریح کرد: تلاش دشمن فروکشیدن پرچم تشیع در ایران اسلامی است و این پرچم تا زمانیکه مساجد با حضور پرشور و مستمر آحاد جامعه در میدان حضور داشته باشند میسر نخواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه باید جوانان و دغدغه‌های آنان را بشناسیم افزود: لایه‌های اجتماعی و اقشار با هم تفاوت دارند و اگر مخاطب خود را به خوبی نشناخته و با نیازمندی‌هایش آشنا نباشیم سرمایه گذاری ما قطعا اثر بخش نخواهد بود. سلاح اصلی ملت ایران مساجد هستند

سردار بهشتی بابیان اینکه بخش اعظم فعالیت بسیج بر جوانان است که بازوی خوبی برای ائمه جماعات در مساجد هستند، اذعان کرد: باید مراقب توطئه دشمن باشیم تا توجه ما را به آدرس اشتباه معطوف نکند، سلاح هسته‌ایی هیاهوی دشمن برای غفلت ما از مباحث فرهنگی است.

وی اظهار داشت: سلاح اصلی ملت ایران مساجد هستند و باید با تمرکز بیشتری برانجام فعالیت‌های فرهنگی در مساجد اقدام کنیم.

رئیس سازمان بسیج مساجد و محلات کشور، با بیان اینکه نیازمند آموزش و مهارت هستیم، تصریح کرد: ما امروز در جهان قدرتمند هستیم اما این راهبرد نیست بلکه ابزاری است که باید در اختیار فرد مؤمن قرار گیرد و سلاح ما تفکر اسلامی است که در جنگ و برخورد با اسرای عراقی آن را ثابت کردیم.

وی تصریح کرد: باید در جای جای این جنگ فرهنگی، اخلاق اسلامی را نشر دهیم تا جوانان ما با بزرگان خود با تکریم رفتار کنند و جای تاسف است که به خاطر اختلاف سلایق در محله‌های پرشور مردم از مسجد دور شوند. بهشتی با بیان اینکه جبهه اصلی ما تقویت مساجد و پایگاه‌های مقاومت است، تاکید کرد: کارشناسان آمریکایی اعتراف کردند که برای مقابله با تفکر اسلامی تشیع و ایرانی هزینه‌های بسیار کرده و برنامه ریزی‌ها می‌کنند اما در ایامی مانند شب‌های قدر، محرم و صفر و تاسوعا و عاشورا تمام رشته‌های ما پنبه می‌شود و این نشان دهنده این ظرفیت است و ما باید از این ظرفیت که دشمن را بهت زده کرده با خدمات رسانی به مردم نهایت بهره را ببریم.

در ادامه این مراسم از 20 نفر از فرماندهان پایگاه‌های محلات، قاریان و تالیان طرح تلاوت نور تجلیل شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها