امروز : پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 30
۲۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105807
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 69
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه «فاکس‌نیوز»، «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور آمریکا، دستور بازبینی برنامه‌ها و بودجه فدرال که ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه «فاکس‌نیوز»، «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور آمریکا، دستور بازبینی برنامه‌ها و بودجه فدرال که به ایالات و سازمانهای محلی اجرای قانون اجازه می‌دهد به تجهیزات مازاد ارتش دسترسی پیدا کنند، را صادر کرد.

پیشتر سخنگوی وزارت دفاع آمریکا از برنامه این وزارت مبنی بر تجهیز پلیس آمریکا از جمله پلیس فرگوسن با ادوات نظامی حمایت کرده بود.

این تصمیم اوباما در حالی اتخاذ می‌شود که بعد از آنکه در ۹ آگوست، «مایکل براون» نوجوان ۱۸ ساله سیاهپوست آمریکایی که غیرمسلح بود توسط پلیس سفیدپوست آمریکا کشته شد، مأموران پلیس در تظاهراتی که بعد از این حادثه رخ داد، از تجهیزات نظامی برای کنترل این اعتراضات استفاده کردند.

«باراک اوباما» تصریح کرد: فکر می‌کنم احتمالاً مفید است که در چگونگی صرف بودجه و اینکه نیروهای اجرای قانون چگونه دلارهایی که به آنها تخصیص داده می‌شود را خرج می‌کنند، بازبینی کنیم و اطمینان حاصل کنیم که تجهیزاتی را که واقعا نیاز دارند، خریداری می‌کنند زیرا تفاوت زیادی بین ارتش و نیروهای اجرای قانون ما وجود دارد و ما نمی‌خواهیم که این خطوط نادیده گرفته شود و من فکر می‌کنم به نفع دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات است که در برخی از این برنامه‌ها تجدیدنظر کنند.

در ۹ آگوست سال جاری میلادی، مایکل براون، نوجوان ۱۸ ساله سیاهپوست آمریکایی در حالیکه به سمت خانه مادربزرگ خود در حومه سنت لوئیس ایالت میسوری حرکت می‌کرد، توسط پلیس سفیدپوست آمریکا متوقف شد و در حالیکه غیرمسلح بود مورد اصابت گلوله پلیس قرار گرفت و کشته شد.

متعاقب این حادثه، تظاهراتی در شهر فرگوسن علیه این رفتار خشونت‌آمیز پلیس صورت گرفت اما پلیس محلی از سلاح‌های خودکار و خودروهای تانک مانند برای کنترل معترضان استفاده کرد و این اولین باری نیست که پلیس از تجهیزات نظامی برای معترضان استفاده می‌کند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار