امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۱۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105820
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ روزنامه «واشنگتن‌پست» روز یکشنبه در گزارشی به قلم «ایشان تارور»، به تغییرات موازنه در سوریه و همچنین ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ روزنامه «واشنگتن‌پست» روز یکشنبه در گزارشی به قلم «ایشان تارور»، به تغییرات موازنه در سوریه و همچنین گسترش تحرکات گروه‌های تروریستی در خاورمیانه اشاره کرده و نوشته است که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در یادداشت سال گذشته خود در روزنامه «نیویورک‌تایمز» هشدارهایی داد که حالا به واقعیت پیوسته است.

آقای پوتین در آن یادداشت نسبت به ادامه تسلیح مخالفان سوریه هشدار داده و گفته بود که آنچه در سوریه می‌گذرد، نه یک انقلاب بلکه مبارزه‌ای مسلحانه است که به مرور به قدرت گرفتن گروه‌های افراط‌گرا که از سرتاسر جهان به سوریه رفته‌اند، منجر می‌شود.
رئیس‌جمهور روسیه در آن یادداشت نوشته بود: «مزدورهای کشورهای عربی و همین‌طور صدها تبعه‌ای که از کشورهای غربی و حتی روسیه به آنجا رفته و می‌جنگند، مایه نگرانی عمیق ما هستند. امیدوارم آن‌ها با تجربه‌هایی که در سوریه اندوخته‌اند، به کشورهایمان بازنگردند.»
تارور در این رابطه نوشته است: «این همان نگرانی‌‌ای است که حالا مقامات آمریکایی و اروپایی که از حضور گسترده اتباع اروپایی در میان نیروهای داعش هراسان شده‌اند، علنا ابراز می‌کنند.»

در بخش دیگری از گزارش «واشنگتن‌پست» آمده است: «آن زمان (ابتدای ناآرامی‌ها در سوریه) بهار عربی در اوج شکوفایی خود بود و مقامات آمریکایی تصور می‌کردند که تغییر نظام در سوریه، امری قطعی و غیرقابل اجتناب است. اما آن محاسبه به طرزی اندوهبار، غلط از آب درآمد.»

تارور همچنین به انتقادات سال گذشته «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه از مقامات آمریکایی به دلیل عدم قاطعیت در فشار آوردن به مخالفان سوری برای جدیت در مذاکرات با دولت، اشاره کرده و نوشته است که تلاش برای برقراری مذاکرات میان مخالفان و دولت سوریه شاید روزنه امیدی برای پایان دادن به بحران در سوریه باشد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار