امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105830
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 95
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست، «اریک گارنر» مرد 43 ساله سیاهپوست آمریکایی از استان آیلند ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست، «اریک گارنر» مرد 43 ساله سیاهپوست آمریکایی از استان آیلند نیویورک، به فروش سیگار متهم شده بود. او از آنچه که آن را  یک بازداشت ناعادلانه دانست، ابراز سرخوردگی کرده بود. او قبل از آنکه جان خود را از دست دهد گفته بود که پلیس با فشار بر گلوی او و گرفتن راه تنفسش، او را تا سر حد مرگ رسانده بود.

گارنر، پدر 6 فرزند که مبتلا به آسم بود، زمانیکه در 17 ژوئیه پلیس او را به دلیل فروش سیگار متوقف کرد، غیرمسلح بود. در تصاویر ویدئویی که از این صحنه گرفته شده است، پلیس این مرد سیاهپوست را روی زمین می‌اندازد و گلوی او را می‌فشارد و صدای گارنر به گوش می‌رسد که می‌گوید: «نمی‌توانم نفس بکشم». گارنر مدت کوتاهی بعد از این رخداد، جان خود را از دست داد.

بر اساس گزارش واشنگتن‌پست، بیش از دو هزار و 500 نفر از مردم نیویورک، روز شنبه در اعتراض به این اقدام نژادپرستانه پلیس نیویورک تظاهرات برپا کردند.

فعالان حقوق بشری در آمریکا خواستار محکوم شدن این افسران پلیس که چنین رفتاری را با این مرد 43 ساله داشتند، شدند اما وزارت دادگستری آمریکا تأکید کرد که احتمالاً منتظر می‌ماند تا نتیجه تحقیقات محلی درباره این مشخص شود و بعد از آن تصمیم بگیرند.

پلیس آمریکا رفتار ناخوشایندی را با سیاهپوستان آمریکایی دارد و در اغلب موارد بدون دلیل آنها را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد.

در یکی از موارد، 9 آگوست، «مایکل براون» نوجوان 18 ساله سیاهپوست آمریکایی در حالی که غیرمسلح بود در «فرگوسن» ایالت «میسوری» آمریکا، توسط پلیس سفیدپوست آمریکا کشته شد.

این مسئله خشم مردم فرگوسن که اغلب سیاهپوست هستند را برانگیخت و اعتراضات شبانه در این منطقه آغاز شد. در جریان این اعتراضات، پلیس به اعمال زور و خشونت متوسل شد و چندین نفر نیز دستگیر شدند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها