امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105831
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 127
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقاومت حوثی‌ها در قبال اعمال فشارهای صنعا برای عقب‌نشینی از مواضعشان و بازگشت بی‌نتیجه تیم به اصطلاح

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقاومت حوثی‌ها در قبال اعمال فشارهای صنعا برای عقب‌نشینی از مواضعشان و بازگشت بی‌نتیجه تیم به اصطلاح مذاکراتی به صنعا از جدیدترین تحولات میدانی یمن است.
حوثی‌ها کرسی وزارتی نمی‌خواهند مطالبات انقلابیون محقق شد
«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن گفت که اخبار منتشر شده مبنی بر سهم‌خواهی حوثی‌ها از دولت و تاکیدشان بر گرفتن چند کرسی وزارتی صحت ندارد و شایعه‌ای بیش نیست.
این در حالی است که برخی رسانه‌های وابسته به صنعا ادعا کرده بودند که حوثی‌ها در روند مذاکرات با کمیته مذاکره‌کننده اعزامی ریاست‌جمهوری خواستار مشارکت در دولت آینده و گرفتن چند کرسی وزارتی بوده‌اند.
عبدالسلام گفت: نا تاکید می‌کنیم که در دولت آینده شرکت نخواهیم کرد و مطالبات ما نیز آشکار است. اصلاح وضعیت موجود،  انتقال به مراحل مشارکت سیاسی به گونه‌ای که طرف‌های ذی‌نفوذ حقوق اقتصادی و سیاسی ملت را نادیده نگیرند و مطالبات ما همچنان مطالبات ملت عزیز یمن است.

صنعا ادعا کرد: امروز توافقنامه نهایی امضا می‌شود

یک مقام آگاه در کمیته مذاکره کننده «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور یمن اعلام کرد که امضای توافقنامه میان صنعا و حوثی‌ها به امروز موکول شده است و مهمترین نقاط مورد توافق که امروز به صورت نهایی امضا خواهد شد عبارت است از:

1-  تشکیل دولت وحدت ملی که نماینده تمام طرف‌های شرکت‌کننده در گفت‌وگوهای ملی باشد

2- تشکیل یک کمیته از کارشناسان اقتصادی برای بررسی پیامدهای افزابش قیمت مشتقات نفتی

3-  توقف اعتراضهای مردمی در صنعا

4-  اجرای بندهای توافق گفت‌وگوهای ملی

 

تظاهرات مخالفان انقلابیون یمن در پایتخت

به گزارش رسانه‌های وابسته به دولت یمنی، پس از چند روز تظاهرات مسالمت‌آمیزحوثی‌ها و انقلابیون یمن در صنعا،  مزدوران و طرفداران دولت ناکارآمد، امروز در پایتخت تظاهرات خواهند کرد.

در شبکه‌های اجتماعی زمان آغاز تظاهرات امروز ساعت 16 عصر اعلام شده است و قرار است از خیابان شهید «الزبیری» شروع شود.

بازگشت بی‌نتیجه تیم مذاکراتی «عبدربه منصور هادی»به صنعا

پایگاه خبری «المصدر»، منابع آگاه اعلام کردند که کمیته ریاست‌جمهوری یمن که مامور گفت‌وگو با رهبر حوثی‌ها به منظور عقب‌نشینی آنها از مطالباتشان است امروز یکشنبه به صنعا بازخواهد گشت.

بر اساس این گزارش این کمیته دست خالی به صنعا باز می‌گردد تا نتایج مذاکراتش با حوثی‌ها را به «عبدربه منصور هادی» ارائه کند.

هادی از چهارشنبه گذشته یک کمیته متشکل از 10 نفر را برای مذاکره با «عبدالملک الحوثی» تشکیل داد تا حوثی‌ها را مجبور کند که از مطالبات خود و حمایت انقلابیون در صنعا دست بردارند. اما حوثی‌ها که تا جمعه به صنعا فرصت تغییر دولت و پاسخگویی به مطالبات انقلابیون را داده بودند، از ظهر جمعه مرحله دوم اعتراضات مسالمت‌آمیز خود را آغاز کردند.

انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها