امروز : چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105839
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۱۳
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آخوندی وزیر راه و شهرسازی شب گذشته با حضور در برنامه نگاه یک به تشریح برنامه‌های دولت و ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آخوندی وزیر راه و شهرسازی شب گذشته با حضور در برنامه نگاه یک به تشریح برنامه‌های دولت و وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن پرداخت.

او در برنامه نگاه یک به وضوح پس‌انداز را راهی برای خانه‌دار شدن قشر متوسط و خروج از رکود عنوان کرد و گفت: حتی خود من هم با پس‌انداز صاحب مسکن شدم.

آخوندی با بیان اینکه باید 50 درصد قیمت مسکن از طریق تسهیلات تأمین شود بنابراین باید حدود 80 میلیون تومان تسهیلات خرید به اقشار متوسط جامعه پرداخت شود.

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه تأمین مسکن از طریق پس‌اندازهای آینده در اکثر کشورها تجربه شده، گفت: هدف ما خانه‌دار کردن زوج‌های جوان است بنابراین اگر این افراد 20 میلیون تومان پس‌انداز داشته باشند  و حدود 50 میلیون تومان دیگر را نیز تأمین کنند به همراه تسهیلات 80 میلیون تومانی می‌توانند قدرت خرید را در بازار به دست آورند.

این‌ چکیده‌ای از مطالب عنوان شده از سوی وزیر راه و شهرسازی در برنامه نگاه یک بود و همین مطالب کافی بود تا کاربران فارس با حضوری چشمگیر به این اظهارات واکنش نشان دهند.

واکنشی که به طور یکسان حاکی از این بود که با پس‌انداز نمی‌توان صاحب مسکن شد. خبرنگار فارس در انعکاس مطالب کاربران فارس دخل و تصرفی نداشته و قصد اینکه بگوید پس‌انداز بهترین یا بدترین راه‌ صاحبخانه شدن است را ندارد.

واکنش کاربران فارس را با هم می خوانیم:

*یه کارگر با دریافتی برابر با قانون کار به نظرتون اگه اصلا هیچ چیزی نخوره و همه دریافتیشو پس انداز کنه چندسال دیگه صاحب مسکن میشه؟

آخه میشه با ماهی 600 هزار تومان هم زندگی کرد و هم پس انداز؟

*بارک الله به شما! بنده کارمندی هستم با در آمدی حدود 1100000تومان تقریبا 60درصد حقوق من برای اجاره خانه در محله قدیمی تهران است 3نفر دیگر با 40 درصد در آمد داریم به سختی زندگی می کنیم، البته بااضافه یارانه ها. اقای محترم هر روز هم برعکس آنچه گفته می شود قدرت خرید ما کم می شود پس چطوری پس انداز کنیم تا بتوانیم خانه بخریم ! احتمالا باید راه های دیگری باشد لطفا به ما هم بگید البته اگر شرعی وقانونی باشد.

*.. در شرایط و وضعیت اقتصادی کنونی آیا واقعا پس اندازی از حقوقشون برای مردم باقی می مونه که از اون خونه دار بشن؟

*حقوق من وسط برج نشده تموم میشه بعد حرف از پسنداز میزنید!

*بعضی مسئولین فکر میکنن مردم بیچاره دارن تو خونشون اسکناس چاپ میکنن؟؟؟؟؟

به خدا این مردم بیچاره تو امرار معاش روزمرشون موندن،چه برسه به پس انداز!!!!!!!!!!!!!! -

*اقای وزیر مزاح می فرمایید با این حقوق و تورم و اجاره های سر به فلک اگر روزی یک وعده غذای نیم بند هم بتوانیم بخوریم کلاهمان را بالا می اندازیم چه رسد پس انداز. آقای وزیر دیشب می خواستم اجاره خانه را به حساب صاحب خانه واریز کنم نشد موجودی گرفتم 6 هزار تومان کم داشت نشد یادم آمد بی توجه به حقوق نا پرهیزی کردم خواستم سرمایه دار شوم برای سهامی که نیروهای مسلح بطور اقساط در اختیار بازنشتگان گذاشته نام نویسی کردم کلا 5640 سهم 1000 ریالی، بله اجاره خانه پرداخت نشد به همین راحتی فدای سر کسانی که یک شبه با حلال و حرام صاحب چندین خانه های چند هزار متری شدند وامهای میلیاردی گرفتند و باعث فقر جامعه متوسط شدند.

*در این بسته اقتصادی ""خارج از رکود ""سخنی از وام خانه های روستایی نشده است ..لطفا به روستاهای محروم که در امد اندکی دارند و با برداشت و فروش محصول (البته اگر نوع خارجی آن وارد بازار نشود ) زندگی خود را به سختی میگذرانند ..توجه کرده و وامهای کم بهره و باند مدت را در نظر بگیرید ....لطفا

*حرف شما کاملا متین اما نه با این تورم

تجربه حقیر

1-قناعت و توکل بر خدا و مدد از ائمه اطهار

2-پول پس انداز شده را به کار بیندازید.اگر کم است طلایی بخرید کم ضرر. پول راکد برکت ندارد.

3- پس از چند نوبت خرید طلاها را تبدیل به زمینی ارزان در پایین شهر.

حواستان را جمع کنید کلاه سرتان نرود.حتما با مشورت با خبره هاو خدا

4- پس از آن زمین و پس اندازهای دوباره را تبدیل به احسن کنید.

به جای خرید چیزهای لوکس و اضافی فکرتان را بگذارید برای پاس کردن بدهی های زمین .

با خانواده به این نتیجه برسید که می خواهید خانه دار شوید به لطف خدا در یک پروسه زمانی 5،10 و 15 ساله.مطمئن باشید به نتیجه می رسید.

*با در آمد پایین و مخارج بالا و پرداخت اجاره منزل ، برای یک کارمند ساده چه باقی می ماند که پس انداز کند برادر .

اگر تعداد فرزند از دو نفر بیشتر شود که واویلاست.

*آقای وزیر شما با تزریق پول به بازار دارین تورم ایجاد می کنید،اگه مسئولین همت کنند تسهیلاتی به شرکتهای ساختمان سازی با مواد اولیه یا وسایل ساختمانی ارائه بدهند و دست بساز و نفروشهایی که دست دردست مهندسین شهرداری وشهرسازی گذاشته اند را کوتاه کنند جوانها می توانند به راحتی بدون وام برداشتن صاحب خانه و کاشانه شوند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها