امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105878
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۱۳
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه دوم شهریورماه در همایش ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه دوم شهریورماه در همایش یادمان آیینه‌داران آفتاب ویژه بزرگداشت شهدای شهریور ماه حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به اینکه امروز مصاف ما با دشمنان گسترش یافته است، گفت: بخشی از مشکلاتی که امروز در بخش اقتصادی با آن مواجهیم محصول بی‌تدبیری ما و بخشی محصول دشمنی دشمنان است.

وی از تورم و بیکاری به عنوان 2 درد بزرگ ملت یاد کرد و با تاکید بر ضرورت اجرایی شدن مدیریت جهادی در اقتصاد و فرهنگ افزود: بعضی مسائل غلط در کشور می‌بینیم اما نباید آنها را با اقدامات غلط پاسخ داد.

لاریجانی با اشاره به اینکه کشور باید از نظر تولیدی رونق یابد، گفت: ببینید چه بلایی بر سر سیاست‌های اصل 44 آوردند مثلا نیروگاه‌ها را بابت بدهی از وزارت نیرو می‌گیرند و به وزارت دفاع می‌دهند. آیا حال خصوصی شدن به شما دست می‌دهد؟ یا به عنوان مثال در مورد تامین اجتماعی همین طور.

وی ادامه داد: سهام عدالت را از سهام شرکت‌های بزرگ گرفتند و آن را به مردم واگذار کردند. آیا شما الان احساس مالکیت دارید؟

لاریجانی با طرح این سؤال که شهیدان اندرزگو، لاجوردی، باهنر، رجایی و عراقی در چه مکتبی رشد کردند که این انقلاب بزرگ را به ثمر رساندند، گفت: اگر رمز و راز آن را بفهمی بهتر می‌توانیم بفهمیم امروز در مسیر درستی حرکت می‌کنیم یا باید اصلاحی در خود به وجود آوریم.
 
وی ادامه داد: آن زمان یک جنس مبارزه بود و امروز نوعی دیگر از مبارزه داریم. آن زمان دشمن ما مشخص بود و اما امروز گاهی پشت مرزها و نیز بین‌المللی است.
 
رئیس‌مجلس شورای اسلامی از اخلاص و فقدان تصنع به عنوان اولین ویژگی این شهیدان و نیز راز محبوبیت و توفیق آنها نام برد و با اشاره به این نکته که این که آنان در بستر از دنیا نرفتند توفیق بزرگی است، گفت: شهیدرجایی شخصیتی پاک باخته بود و نوع سلوکش پیش و پس از انقلاب تفاوت نکرد.
 
وی با یادآوری تهمت‌ها و نیش‌های به بنی‌صدر به شهید رجایی به انتشار مکاتبات بنی‌صدر با امام راحل(ره) و شهید رجایی اشاره کرد و گفت: این مکاتبات غرور و بدمستی بنی‌صدر را نشان می‌دهد و با اینکه شهید رجایی حرف‌هایش را با متانت مطرح کرده است اما بنی‌صدر نیش‌دار با او سخن گفته است.
 
لاریجانی با نقل روایتی از امام علی (ع) خاطرنشان کرد:‌ اگر رابطه نیکویی با خلق می‌خواهیم ابتدا باید رابطه خود با خدا را تصحیح کنیم و مسلک این 5 شهید اینگونه بود.
 
وی به نقل خاطره مرحوم عسگراولادی از شهید لاجوردی که در آن این شهید بزرگوار از سلب توفیق شهادت از خود ابراز ناراحتی می‌کرد اشاره و بیان کرد: این شهیدان هیچ گاه هدف را گم نکردند و در بدترین شرایط انسان‌های مسلکی باقی مانده و هرهری مذهب نبودند. آنان مقلد روحانیت و مراجع بودند و شرق‌زده و غرب‌زده نبودند و حتی اگر دروس حوزوی نخوانده بودند تفقه در دین داشتند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی بسیاری از اعوجاجات پس از انقلاب را محصول گم کردن هدف برشمرد و گفت: در دوره‌هایی موج‌های سیاسی سنگین به وجود آمد و متلک‌هایی می‌گفتند و مسیر انقلابیون را ایدئولوژیک می‌خواندند، گویی ایدئولوژیک بودن با واقع‌بینی منافات دارد.
 
وی با تاکید بر اینکه طریق و راه می‌تواند تغییر کند اما مقصد نمی‌تواند، اظهار کرد: گاهی می‌گفتند چون دیپلماسی ما ایدئولوژیک است به مقصد نمی‌رسد؛ در دیپلماسی که نمی‌شود هرهری بود. واقعیت را باید دید اما با ایدئولوژی به سمت آن حرکت کرد.
 
لاریجانی با اشاره به اینکه ما بسیار از این موج‌ها خسارت دیده‌ایم، گفت: این شهیدان اگر امام راحل را به عنوان پیشوا برگزیدند او را کاملا قبول داشتند و افرادی بودند که در راه دین با فهم و درایت کار کرده، مشکلات را می‌دیدند و هضم می‌کردند یعنی اینکه دریدگی ایجاد نمی‌کردند زیرا در جامعه‌ای که دریدگی باشد حیا از بین می‌رود و آن وقت به جای هم‌افزایی شرایط به سمت سایش می‌رود.
 
لاریجانی با مروری بر وقایع اول انقلاب گفت: بنی‌صدر زمانی که رئیس‌جمهور شد می‌خواست حزب جمهوری اسلامی را مقابل مردم به عنوان انحصارطلب و دیکتاتور و خودش را به عنوان یک آدم غیرگروه‌گرا معرفی کند. در حالی که خود با راه‌اندازی دفتر همکاری‌های ریاست جمهوری بدتر از 10 حزب عمل کرد.
 
وی ادامه داد: نه اینکه این شهیدان این جور کارها را بلد نبودند بلکه عامل به آنچه معرفت دینی در آن وجود داشت، بودند نه اینکه تا به قدرت می‌رسند هر آنچه از معارف دینی آموخته بودند کنار بگذارند؛ با اینکه خیلی ناسزا می‌شنیدند نه از کوره در می‌رفتند نه راه را گم می‌کردند اما دیگرانی بودند که پرده‌دری می‌کردند حیا را کنار می‌گذاشتند و جامعه را آشفته می‌نمودند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد این ویژگی در شخصیت شهید بهشتی گفت:‌این شخصیت بزرگوار گاهی از سوی کسانی که هم لباس او بودند مورد آزار قرار می‌گرفت و در یکی از جلسات سخنرانی‌شان عده‌ای با برنامه‌ریزی قبلی در میان سخنرانی خطاب به او تندی می‌کردند ولی او به آرامی جواب می‌داد؛ این سنت مهم بود که جامعه ما را از نظر سیاسی قوی کرد و اگر این شهیدان این سنت را نداشتند حقیقت معلوم نمی‌شد.
 
وی خدمتگزاری مردم را مایه افتخار برای شهیدان عنوان کرد و با تاکید بر اینکه شهید رجایی حقیقتا می‌گفت که من خادم ملتم و بر مردم منت نمی‌گذاشت، تصریح کرد: من مخالف این نیستم که دولت و مجلس خدمات خود را به مردم بگوید اما این اطلاع ‌رسانی باید برایشان تواضع ایجادکند و به عنوان مثال بگویند ما بخشی از وظایف خود را انجام دادیم.
 
لاریجانی در مورد شهید باهنر به تواضع او اشاره کرد و با یادآوری تهمت‌هایی که به ایشان به واسطه تالیف کتب درسی در زمان شاه زده می‌شد، گفت: این شهیدان یک فرض داشتند که باید به مردم خدمت خالصانه داشته باشیم و خدمت بیشتر تواضع بیشتر برای آنها حاصل می‌کرد.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود مصاف هسته‌ای را مصافی انرژی‌بر نام برد و با اشاره به اینکه همه قدرت‌ها جمع شده‌اند تا ایران به دنبال سلاح هسته‌ای است، ‌اظهار داشت: آنها هر روز که از خواب بلند می‌شوند سرشان را از پنجره بیرون برده و فریاد می‌زنند اما گاهی اوقات کسانی حق مطلب ادا می‌کنند.
 
لاریجانی افزود: به عنوان مثال برژینسکی می‌گوید ادعای آمریکا ساخت سلاح هسته‌ای توسط ایران بی‌معناست.ایران کشوری اصیل است و این رسالت را در کشورهای دیگر منطقه نمی‌بینیم؛ اسرائیل تنها رژیمی است که دارای سلاح هسته‌ای است و 100 الی 200 بمب اتم دارد که برای قتل عام کافی است لذا پرداختن به موضوع بمب هسته‌ای ایران از سوی غرب حقه‌بازی است.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: یک بار به یکی از مقامات غربی گفتم شما حرف اصلی‌تان در مورد بحث هسته‌ای ایران چیست که جواب داد شما با این فناوری تراز خود را تغییر می‌دهید.
 
وی به شکل‌گیری گروه افراطی داعش توسط غرب اشاره کرد و گفت: آنها موجوداتی تربیت کردند که از سر بریدن، ربودن زنان و دختران و به رگبار بستن مردم لذت می‌برند.
 
لاریجانی با اشاره به اینکه بوش پسر در سال 2003 گفته بود ایران باید تا سال 2008 توسط دشمنان خود محاصره شود، بیان کرد: گروه‌های بدلی مجاهد درست کردند تا به جان مردم بیفتند و در جریان این دعوای بدلی میان شیعه و سنی دنیا از اسلام بهراسد.
 
وی درماندگی غربی‌ها در برابر گروه‌های دست ساخته خود را متذکر شد و گفت: حالا تکفیری‌ها سرزمین برای خود تصرف کردند و به دنبال گسترش جنگ هستند در آنها نوعی دیوانگی وجود دارد و به گفته امام علی (ع) تندروی نوعی جنون است زیرا که پشیمانی به دنبال خود می‌آورد اما اگر پشیمان نیز نشوند دیوانگی آنها پابرجاست.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها