امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105880
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۱۳
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چهاردمین «عصرانه ادبی فارس» پاسداشت شاعر معلم محسن فارسی با حضور مصطفی محدثی ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چهاردمین «عصرانه ادبی فارس» پاسداشت شاعر معلم محسن فارسی با حضور مصطفی محدثی خراسانی، جلال‌الدین جنیدی، سیدرحیم طباطبایی، حسین قرایی، محمدتقی قشقایی، سیده شهره حق‌دوست و جمعی از علاقه‌مندان به محسن فارسی عصر امروز در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برگزار شد.

در این نشست مصطفی محدثی خراسانی گفت: فضای شعر ورامین همواره دارای یک جریان ریشه‌دار، متعادل و روبه به پیشرفت بوده است و در میان شعرای ورامینی ژست‌های روشنفکری کمتر دیده شده است. نگاه معلمی و تربیتی در اشعار محسن فارسی متجلی است و اشعار ایشان پشتوانه خوبی برای نسل‌های جوان است.

*شعر، فرزند شاعر است

در ادامه این نشست محسن فارسی معلم شاعر گفت: من شعر را از دوره دبیرستان شروع کرده‌‌ام. به نظر شعر، فرزند شاعر است و شاعر به سختی می‌تواند شعرش را تغییر دهد و یا اصلاح کند. شاعر نمی‌تواند تمام اشعارش را در قالب کلاسیک بسراید ولی قالب آزاد قالبی است که می‌توان در آن به راحتی قدم زد و شعر سرود.

*همه شعرا معلم هستند

وی که علاوه بر پیشه شاعری به معلمی نیز اشتغال دارد، گفت: آموزش و پرورش متأسفانه کاری برای شعرای معلم انجام نمی‌دهد، البته باید یادآوری کنم که همه شاعران معلم هستند و معلمی می‌کنند. در کنار شاعری اشتغال به معلمی موجب می‌شود که با دانش‌آموزان ارتباط داشته باشم. شاعر در این دوره سود مالی نمی‌برد، بلکه ضرر هم می‌کند و بی‌توجهی نسبت به شعرا به اندازه‌ای است که شاعران در سکوت قرار گرفتند و کسی آنها را نمی‌بیند.

در انتهای این مراسم ضمن تقدیر از محسن فارسی از دفاتر اشعار محسن فارسی، محمدتقی قشقایی و سیده‌شهره حق‌دوست رونمایی شد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها