امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105894
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز یکشنبه

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز یکشنبه پارلمان طی اخطاری با استناد به اصل 73 قانون اساسی گفت: ما امروز با این مواجه بودیم که در یک ماده آئین‌نامه ابهاماتی برای رئیس مجلس به وجود آمد.

وی اضافه کرد: اگر در هر یک از موارد آئین‌نامه ابهامی برای آقایان آشتیانی یا دهقان هیأت رئیسه پیش بیاید راه حل را باید در آئین‌نامه جستجو کرد زیرا آئین‌نامه مسیر را مشخص کرده، نباید در چنین مواقعی از مجلس استمزاجیه بگیریم.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه دوستان اگر مایل به در پیش گرفتن روشی غیر از آنچه در آئین‌نامه آمده بودند، می‌توانستند طرح دوفوریتی بیاورند، تصریح کرد: دوستان طرح دوفوریتی هم آوردند اما در مجموع باید از مجلس استفساریه گرفت نه استمزاجیه؛ البته در همین استمزاج آقای رئیس هم 100 نفر به رویه کمیسیون فرهنگی رای دادند و 94 نفر رای ندادند و چون استمزاج می‌گوید رای اکثریت مبناست پس رویه کمیسیون فرهنگی قانونی محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد:‌ آقای رئیس میل خودشان را به رای استمزاجی ترجیح دادند و آیا این دیکتاتوری نیست؛ من هم به جمهور که مردم هستند و هم به مسئول اسلامیت نظام که رهبری می‌باشند، گله می‌کنم. این رفتار دون شان رئیس مجلس است.

وی با بیان اینکه بند 11 ماده 24 آئین‌نامه وظایف و اختیارات هیأت رئیسه را مشخص کرده که یکی از آنها طبق عرف و شأن خانه ملت است، تصریح کرد: چندین جلسه است که یک عضو هیأت رئیسه به رئیس تذکر می‌دهد شان مجلس را حفظ نمی‌کنید؛ آقای رئیس در فتنه 88 کسانی که رای نیاوردند به تشکیل لویی جرگه اصرار داشتند و معلوم نیست لویی جرگه در کجای قانون آمده است.

کوچک‌زاده در همین زمینه اصرار داشت: کشور، مجلس و شورای نگهبان و قانون دارد و آنها باید به مباحث رسیدگی کنند. حال در چنین شرایطی آنها لویی جرگه را مطرح کردند؛ اکنون من می‌گویم شأن رئیس مجلس نیست که به میل خود عمل کند. البته ظاهر ماجرا این است که از مجلس رای گرفته ما در لویی جرگه نیز ظاهر اینگونه بود که به مردم مراجعه کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما می‌خواهیم رئیس ما در مجلس آقا باشد، خاطرنشان کرد: ما می‌خواهیم رئیس ما به مرئوس بودن ما افتخار کند، ما این موضوع را توهین به خودمان می‌دانیم و حق خودمان می‌دانیم هر چند من می‌دانم اکنون آقای نعمتی و دوستش که به ما فحاشی کرد می‌گویند این حرف‌ها وارد نیست.

حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد نائب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی که در غیاب علی لاریجانی ریاست بخشی از جلسه علنی امروز خانه ملت را بر عهده داشت، توضیحاتی در پاسخ به تذکر کوچک‌زاده ارائه کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها