امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105903
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دوم شهریور هر سال آغاز هفته دولت است که روز پایانى آن سالروز شهادت محمد على رجایى، ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دوم شهریور هر سال آغاز هفته دولت است که روز پایانى آن سالروز شهادت محمد على رجایى، رئِس جمهور و محمد جواد باهنر نخست وزیر وقت جمهوری اسلامی ایران در سال 1360 است.

شهیدان رجایى و باهنر تشکیل دهندگان نخستین دولت ایران پس از یکدست شدن جمهورى اسلامى ایران که پس از خروج دولتمردان عصر حکومت موقت و دولت ابوالحسن بنى صدر استقرار یافت، از این جهت دولت رجایى و باهنر آغاز عصر تازه جمهورى اسلامى بشمار می‌رود.

حسن روحانی به عنوان یازدهمین رئیس‌جمهور منتخب ملت ایران روی کار آمد و پس از رأی اعتماد از سوی مجلس دولت خود را تشکیل داد.

به مناسبت هفته دولت گفت‌وگوهایی را با وزراء و معاونان رئیس‌جمهور پیرامون یک‌سالگی دولت انجام داده‌ایم که این گفت‌وگو‌ها همراه با برخی از اقدامات مهم وزارتخانه و معاونت‌های دولت یازدهم در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; منتشر می‌شود.

*دولت در سیاست‌خارجی و اقتصاد عملکرد برجسته‌ای داشته است

عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در هفته دولت به ارزیابی عملکرد دولت پرداخت و گفت: عملکرد دولت در همه حوزه‌ها خوب بوده است اما در زمینه سیاست خارجی و اقتصادی عملکرد برجسته‌ای داشته است.

وزیر کشور همچنین در پاسخ به سوالی که چه نمره‌ای به عملکرد یکساله دولت می‌دهید، تصریح ‌کرد: نمره‌ای به عملکرد دولت نمی‌توانم بدهم اما دولت عملکرد خوبی داشته است.

*نگاهی به عملکرد یک‌ساله وزارت کشور

به گزارش فارس، رحمانی‌فضلی وزیر کشور به همراه همکارانش در یک سال گذشته در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی فعالیت‌های متعددی انجام دادند.

ایجاد بانک اطلاعات مدیران وزارت کشور، ارزیابی صلاحیت و معرفی استانداران به هیأت دولت که به لحاظ میانگین فرآیند انتخاب آنان نسبت به دولت‌های گذشته از سرعت بیشتری برخوردار بود از مهم‌ترین اقدامات وزارت کشور دولت یازدهم در سال 92 در حوزه سیاسی بود.

تلاش در جهت تقویت همگرایی دینی و ملی و شفاف‌سازی قوانین آزادی‌های سیاسی از طریق مشارکت فعال در تهیه قانون جرم سیاسی، منشور حقوق شهروندی قانون احزاب و جمعیت‌ها، اقدام در جهت برقراری نظام مطلوب تقسیمات کشوری از طریق تهیه پیش‌نویس لایحه جامع نظام تقسیمات کشوری، پیگیری لایحه تغییرات حوزه‌های انتخابیه و افزایش تعداد نمایندگان مجلس، تلاش در جهت برقراری نظام مطلوب انتخابات با بررسی و ویرایش مجدد لایحه نظام جامع انتخابات براساس اقتضائات پیش رو و جمع‌بندی مجموعه آمار و اطلاعات موجود به منظور ایجاد بانک اطلاعات انتخابات کشور و برنامه‌ریزی برای برگزاری نخستین نشست استانداران دولت یازدهم از اقدامات دیگر ای وزراتخانه بوده است.

توسعه سرمایه‌گذاری در شهرداری‌ها از طریق صدور مجوز انتشار اوراق مشارکت برای تعدادی از شهرداری‌ها، اقدامات اولیه برای ایجاد پایگاه داده‌های فرصت‌‌های سرمایه‌گذاری در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، شناسایی مسائل و مشکلات موجود در شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و اصلاح آیین‌نامه شرایط احراز تصدی سمت شهردار نیز از مهم‌ترین اقدامات وزارت کشور در حوزه عمرانی در سال گذشته محسوب می‌شود.

همچنین وزارت کشور با بررسی موانع و مشکلات پیش‌روی تشکل‌های غیردولتی و تلاش در جهت ارتقای آنها، احیای شورای اجتماعی کشور و تصویب مواردی چون تهیه بانک اطلاعات جامع یا اطلس اجتماعی کشور و استفاده از ظرفیت مراکز علمی و دانشگاهی در سال 92 گام‌های مثمرتمری در حوزه اجتماعی برداشت.

افزایش نقش و مشارکت مردم در تأمین امنیت عمومی، گسترش بیش از پیش همکاری‌های امنیتی با سایر کشورها و حرکت به سوی ارتقاء پیمان‌های امنیتی دو جانبه و منطقه‌ای به منظور ایجاد هماهنگی و انسجام میان کشورهای منطقه در برخورد با پدیده‌های مخل نظم و امنیت، نهایی کردن سند راهبردی پدافند غیرعامل وزارت کشور و استانداری‌ها، مطالعه و آسیب‌شناسی پدیده قاچاق انسان و مهاجرت غیرقانونی و بیان مسئله به عنوان یک پدیده ناهنجار اجتماعی و تشکیل جلسه شورای امنیت کشور در استان سیستان و بلوچستان نیز اقدامات مهم وزارت کشور در سال 92 محسوب می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها