امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105908
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می‌گفت، اظهار ...

به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می‌گفت، اظهار داشت: ارزیابی ما از عملکرد دولت در مجموع مثبت است. امیدواریم آقای روحانی با اعتنا به نقد و تعامل مثبت با قوا راه دولت را در سال دوم خدمت  در مسیر سیاستهای اقتصاد مقاومتی و حل مشکلات مردم تعیین نماید.

حبیبی عملکرد دولت در مهار تورم و نیز بخش سلامت را موفق دانست و بیان داشت: امیدواریم دولت با تداوم کنترل و مهار تورم بتواند دوران رونق تولید و خروج از رکود را هم پشت سر بگذارد.

وی با اشاره به اینکه دولت باید در حل مشکلات مربوط به رکود به کارهای خود سرعت بدهد اظهار داشت: تسویه تدریجی ولی سریع بدهی‌های دولت برای رونق کارهای عمرانی و اقتصادی ضرورت قطعی دارد. عدم هماهنگی لازم در تیم اقتصادی دولت به کارآمدی دولت درحل مشکلات اقتصادی آسیب می‌زند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به عملکرد فرهنگی دولت خاطر نشان کرد: عملکرد فرهنگی دولت زیر ذره‌بین دقت خبرگان و نخبگان و مراجع عظام است. اخیراً در برخی از تئاتر‌هایی که اکنون در تهران روی صحنه است. تک‌خوانی زنان، رقص و دیالوگهای غیراخلاقی همراه با آرایش غلیظ و بدحجابی مورد اعتراض رسانه‌ها قرار گرفته است. ادامه این روند شایسته دولت اعتدال نیست. این رویکرد نوعی افراط در ترویج فرهنگ لاابالی‌گری است. لذا نباید بودجه و امکانات دولت صرف اینگونه پدیده‌های ضد فرهنگی شود.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد استیضاح وزیر علوم گفت: نمایندگان مجلس در تعامل با دولت و وزیر همه راههای ممکن را رفتند تا کار به استیضاح نرسد. اما وزیر علوم و عوامل پشت صحنه وزارت علوم بنا را بر لجاجت گذاشتند و به هیچ کدام از درخواستهای اصلاحی نمایندگان توجه نکردند.

  وی با اشاره به حساسیت نمایندگان مجلس به امر فتنه تصریح کرد: دولت باید بداند مجلس به موضوع فتنه و فتنه‌گران حساس است. لذا در به کارگیری عناصری که سابقه فتنه دارند باید دقت کنند. امیدواریم دولت پیام مجلس را در معرفی وزیر جدید دریافت کرده باشد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با تشکر از همه اضلاع اصولگرایی در مجلس خاطر نشان کرد: استیضاح وزیر علوم محصول اجماع اصولگرایان روی برخورد با فتنه بود و از این پس هم اگر مسئله برخورد با فساد و فتنه مطرح باشد اصولگرایان متحد و در صف واحد عمل خواهند کرد.

وی با انتقاد از آقای روحانی که گفته بود صدای دولت در تلویزیون شنیده نمی‌شود و صدا و سیما حاضر نیست خدمات دولت را به مردم بگوید، بیان داشت: یکسال است صدا و سیما با تدبیر و سیاست اصولی در جهت حمایت از تیم مذاکره کننده دولت در امور هسته‌ای اقدام کرده است. طی یکسال گذشته تنها صدای دولت از رسانه ملی به گوش مردم خورده است. در بخشهای خبری و گزارشهای خبری همیشه وزرا و مسئولان دولتی مطرح هستند. اگر دولت عملکردی داشته مستقیم با مردم در میان گذاشته و کسی به آن نقد نکرده است. صدا و سیما الان به تریبونی برای تبلیغ کارهای مثبت دولت تبدیل شده است.

حبیبی   همچنین در مورد آخرین تحولات غزه گفت: صهیونیستها بدنبال ضربه زدن به زیرساخت های دفاعی مردم فلسطین در غزه و ترور رهبران حماس و جهاد اسلامی هستند. آنها در قبض و بسط آتش بس دنبال این دو هدف هستند. لذا حماس دست آنها را خوانده ا‌ست و به همین دلیل نبرد تا شکست قطعی رژیم صهیونیستی ادامه دارد. پیروز این میدان فقط مردم غزه هستند. مردم کرانه غربی رود اردن نیز با مردم غزه همپیمان شده‌اند تا رژیم صهیونیستی را وادار اعتراف به شکست کنند.

 وی ضعف عملکرد سازمان ملل و شورای امنیت در جلوگیری از کشتار غیرنظامیان فلسطینی را محکوم کرد و مسلح شدن مردم نوار غزه و نوار باختری را خواستار شد.

حبیبی در مورد تحولات عراق نیز اظهار داشت: باید هر چه زودتر دولت عراق شکل بگیرد. کردها و اهل سنت از مطالبات غیرمنطقی خود در شکل‌گیری دولت عراق باید پرهیز کنند. مسئله تروریسم مسئله اول عراق است اگر توجه نکنند خطر تجزیه عراق قطعی است.

وی افزود: راه حل نجات عراق محور قرار دادن مرجعیت و ساماندهی ارتش مردمی عراق برای نبرد با تروریسم را و وحدت وانسجام مردم و قبال عراق در برابر دشمنان دانست و اقدامات آمریکا علیه داعش را اقدامی نمادین برای مبارزه با تروریسم دانست.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به مناسبتهای شهریور ماه بیان داشت: شهریور ماه، ماه شهادت شهیدان رجایی و باهنر و عروج ملکوتی شهیدان اندرزگو، لاجوردی و حاج مهدی عراقی و فرزندش حسام است. منافقین کوردل این عزیزان را از ملت ایران گرفتند.  و آنان تا پای جان برای استقرار جامعه نمونه اسلامی فداکاری کردند.

وی با تجلیل از مقام شامخ شهید لاجوردی گفت: شهید لاجوردی نماد بزرگ مدیریت جهادی در انقلاب اسلامی است. اگر فداکاریهای او نبود منافقین دستاوردهای یک انقلاب الهی را و فداکاریهای امام(ره)  بزرگوار را به مسلخ ترور و جنایات کور می‌بردند. او مردانه در برابر منافقین جدید و بیرحم ایستاد و خون خود را در این راه تقدیم انقلاب کرد.

حبیبی همچنین در مورد برخوردهای خشن دولت آمریکا در ایالت میسوری و شهر فرگوسن تصریح کرد: برخورد دولت آمریکا با سیاهپوستان و نقض حقوق انسانی آنها نمادی دیگر از نقض حقوق بشر در آمریکاست. اکنون یک ماه است از حادثه قتل یک نوجوان سیاه‌پوست می‌گذرد و مردم آمریکا همچنان به این حادثه اعتراض دارند و اعتراضات به شهرهای دیگر آمریکا و حتی نیویورک کشیده شده است. دولت آمریکا باید در باره نقض حقوق بشر در این کشور پاسخگو باشد.

حبیبی در پایان بیان داشت: معتقدیم که جامعه آمریکا در بحران‌های عمیق فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی قرار دارد و مردم آمریکا برای نجات از بحران باید به فکر رهایی از حکومت آمریکا و شبکه مردان خاکستری آمریکا باشند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها