امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۶:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105910
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دوم شهریور هر سال آغاز هفته دولت است که روز پایانى آن سالروز شهادت محمدعلى رجایى، ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دوم شهریور هر سال آغاز هفته دولت است که روز پایانى آن سالروز شهادت محمدعلى رجایى، رئِیس‌جمهور و محمدجواد باهنر نخست وزیر وقت جمهوری اسلامی ایران در سال 1360 است.

شهیدان رجایى و باهنر تشکیل‌دهندگان نخستین دولت ایران پس از یکدست شدن جمهورى اسلامى ایران که پس از خروج دولتمردان عصر حکومت موقت و دولت ابوالحسن بنى‌صدر استقرار یافت، از این جهت دولت رجایى و باهنر آغاز عصر تازه جمهورى اسلامى به شمار می‌رود.

حسن روحانی به عنوان یازدهمین رئیس‌جمهور منتخب ملت ایران روی کار آمد و پس از رأی اعتماد از سوی مجلس دولت خود را تشکیل داد.

به مناسبت هفته دولت گفت‌وگوهایی را با وزراء و معاونان رئیس‌جمهور پیرامون یک‌سالگی دولت انجام داده‌ایم که در ادامه گفت‌وگویی با حجت‌الاسلام یونسی و برخی از سخنرانی‌های وی را در زمینه معاونتش می‌خوانید.

حجت‌الاسلام علی یونسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  با بیان اینکه دولت یازدهم پیروزی خود را معلول آرای اقوام ایرانی می‌داند، اظهارداشت: آقای روحانی با آرای مردم بلوچ، کرد، ترک و آذری‌های ایرانی رقم خورد که بیش از هر جای دیگر به وی رای دادند.

یونسی با اشاره به تلاش دولت یازدهم برای رفع مشکلات اقوام ایرانی، تصریح ‌کرد: برنامه‌ریزی دولت و  سفرهای استانی رئیس‌جمهور به این دلیل بوده که دولت به وعده‌های خود پایبند است و هم در زمینه حقوق شهروندی از مردم ایران حمایت می‌کند و رفع محرومیت از اقوام ایرانی از اولویت بالایی برخوردار است.

دوست و دشمن از نگاه یونسی

حجت‌الاسلام یونسی در جمع اقشار مختلف مردم دلگان اعم از شیعه و سنی اظهارداشت: افرادی که به اختلافات دامن زده و به دنبال ایجاد خشونت و تفرقه بین اقوام و مردم هستند در زمره دشمنان قرار داشته و افرادی که به ایجاد وحدت و همدلی و برادری دامن می‌زنند در زمره دوستان واقعی مردم هستند.

وی با اشاره به اینکه تفاوت‌ها و اختلافات مذهبی به اخوت و وحدت زیبایی می‌بخشد، افزود: تفاوت‌ها و اختلافات مذهبی مانند تفاوت شب و روز است و یک امتیاز محسوب می‌شود.

یونسی تفاوت‌های بین انسان‌ها در تمامی زمینه‌ها از جمله مذهب را بخشی از فلسفه حیات بشر دانست و افزود: این تفاوت ها عاملی برای زندگی بهتر است.

*وحدت بالاتر از هدف است

همچنین یونسی دستیار ارشد رئیس‎جمهور در امور اقوام و اقلیت‎های دینی و مذهبی در گردهمایی علما و نخبگان اهل‎سنت گلستان که در استانداری برگزار شد، اظهارداشت: وحدت یک استراتژی نیست بلکه بالاتر از هدف است یعنی حتی اگر دشمن نبود ما باید حتما متحد و برادر باشیم نه برای دشمن بلکه برای حفظ امنیت خودمان داشتن اتحاد بسیار مهم است.

دستیار ارشد رئیس‎جمهور در امور اقوام و اقلیت‎های دینی و مذهبی با بیان اینکه در وحدت خدا بهتر پرستش می‎شود، افزود: در وحدت، مسلمانان بهتر می‎توانند خدا را عبادت کنند، عزت‎شان حفظ شود، توسعه نیز در وحدت است.

یونسی با بیان اینکه اراده خدا بر این است که امت اسلام یک امت الگو و نمونه باشد، خاطرنشان کرد: اراده تکوینی و تشریعی خدا بر این است که مسلمین امت وسط و نمونه باشند که ترجمان این مسئله همان اعتدال است.

وی با اشاره به اینکه مسلمانان هرگاه از خط اعتدال خارج شدند مورد آسیب قرار گرفتند، ادامه داد: امت اسلام در تاریخ پر از خروج از اعتدال، افراط و تفریط بوده است، در کشور ما نیز در این چند سال در حوزه‎های اقتصاد، فرهنگ، معنویت، روحانیت و سیاست خروج از اعتدال شد که کشور را متوجه آسیب‎هایی کرد که به این زودی قابل جبران نیست.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها