امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۰۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105928
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن رفیق‌دوست اولین وزیر سپاه پاسداران انقلاب  اسلامی امروز یکشنبه دوم شهریور ماه در

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن رفیق‌دوست اولین وزیر سپاه پاسداران انقلاب  اسلامی امروز یکشنبه دوم شهریور ماه در همایش یادمان آیینه‌داران آفتاب که با حضور همرزمان و دوستداران شهیدان اندرزگو، رجایی، باهنر، لاجوردی و عراقی و به همت حزب مؤتلفه اسلامی در مجتمع آموزشی رفاه تهران برگزار شد، ولایتمداری را ویژگی مشترک این 5 شهید عنوان کرد.

وی  با اشاره به اینکه شهید حاج مهدی عراقی معتقد بود که سپاه صرفا برای ایران تأسیس نشده بلکه مقدمه‌ای برای تشکیل سپاه بین‌المللی اسلامی است گفت: مدتی پس از پیروزی انقلاب جنبش‌های آزادی‌بخش از کشورهای مختلف درخواست کمک  به ایران آمده بودند. بعضی مانند گروه‌های فلسطینی را امام از پیش تعیین تکلیف کرده بودند اما بعضی دیگر مانند جبهه موروی فیلیپین درخواست کمک داشتند.

رفیق‌دوست ادامه داد: زمانی که من برای کسب تکلیف خدمت امام رسیدم ایشان فرمودند میان دو مسلمان هیچ مرزی نیست و شهید عراقی که آن ایده را در سر می‌پروراند شاگرد همین امام است و همین فکر بود که سبب پیروزی مقاومت در جنگ‌های 22 روزه و  33 روزه شد.

رفیق‌دوست با ذکر خاطره‌ای از شهید رجایی گفت: در بحبوحه جنگ ایشان به من دستور داد به عنوان مسئول تدارکات سپاه که فرمان امام مبنی بر اخراج ایاد سعید ثابت که معارض صدام بود و به ایران پناهنده شده بود را از ایران بیرون کنند و زمانی که من به زعم خود با سرعت و در عرض 48 ساعت 80 بلیت گرفته و آنها را به خارج از ایران فرستادم شهید رجایی به من گفت فکر نکن شاهکار کرده‌ای و باید توبه کنی که 48 ساعت دستور امام را با تأخیر انجام داده‌ای.

وی شهید باهنر را شخصیتی مؤثر در سازماندهی نیروهای مبارز پیش از انقلاب خواند و با اشاره به تأکید او بر پیروی مطلق و صد در صدی سپاه از امام بیان کرد: شهید عراقی از ابتدای مبارزه به من توصیه می‌کرد به دانشگاه‌ها رفته و ببینم نگاه دانشگاهیان نسبت به نهضت 15 خرداد چیست چرا که این حرکت از میدان شاه آغاز شده و نباید غیر مسلمانان آن را مصادره کنند.

رفیق‌دوست از شهید لاجوردی به عنوان انسانی پراحساس و پردرد یاد کرد و با یادآوری گریه‌های مکرر او برای جوانان منحرف و زندانی شده گفت: شهید اندرزگو 15 سال جانش را به کف دست گرفته بود و بارها تا آستانه شهادت پیش رفت و انسانی آگاه، مرید و عاشق امام بود که برای مبارزه بدون رودربایستی از ما بودجه می‌گرفت اما برای زندگی شخصی خود بسیار محدود و فقط از یک کانال خاص کمک دریافت می‌کرد.

وزیر سابق سپاه با  ذکر خاطره‌ ای از سفر خود به لیبی اظهار کرد: قذافی ما را به دیدار یک گروه میهمان از قبایل سرخپوست آمریکای جنوبی برد و وقتی من از امام و انقلاب صحبت می‌کردم به ناگاه رئیس این قبیله با اعتراض به من گفت دیگر صحبت نکن تو به چه حقی امام خمینی را مصادره می‌کنی او در قلب همه ماست و پیراهن خود را باز کرد و عکس امام را که روی سینه خود حک کرده بود به ما نشان داد.

رفیق‌دوست گفت: رئیس این قبیله سرخپوستی می‌گفت نگویید امام انقلاب ایران، بگویید امام همه رنج‌کشیدگان و امام سرخپوستان.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها