امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105933
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گلپایگان، ناصر رستمی مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان پیش از ظهر امروز در آیین طرح تحول سلامت که در ...

 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گلپایگان، ناصر رستمی مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان پیش از ظهر امروز در آیین طرح تحول سلامت که در مرکز درمانی گلشهر از توابع شهرستان گلپایگان برگزار شده بود، بیان کرد: از ابتدای شهریورماه طرح پزشک خانواده در شهرهایی که زیر 20 هزار نفر جمعیت دارند، آغاز شده است.

وی با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت از امسال در دستور کار وزارت بهداشت و درمان قرار گرفته است، تصریح کرد: این طرح در دو بخش بهداشت و درمان آغاز شده است و از اردیبهشت‌ماه اجرای این طرح را در بیمارستان‌های دولتی شاهد هستیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان تصریح کرد: ترویج زایمان طبیعی، کاهش فرانشیز، حضور پزشک مقیم در بیمارستان، حمایت از ماندگاری پزشکان، هتلینگ بیمارستان و حمایت از بیماران نیازمند و صعب‌العلاج از جمله طرح‌هایی است که در طرح نظام سلامت و بخش درمان اجرایی می‌شود.

وی به اجرای طرح نظام سلامت در بخش بهداشت نیز اشاره کرد و افزود: چند سالی است که بیمه روستائیان اجرا می‌شود، اما دارای نواقصی است که باید بر طرف شود.

رستمی بیان کرد: در حال حاضر 6 هزار نفر در گلشهر از خدمات بیمه سلامت استفاده می‌کنند و پزشک خانواده در دو نوبت صبح و عصر در مراکز درمانی دولتی حضور دارند.

وی به فرانشیز بیمه خدمات درمانی نیز اشاره کرد و گفت: افرادی که از بیمه سلامت بهره‌مند هستند تنها 800 تومان بابت حق ویزیت پرداخت می‌کنند و با قراردادی که با داروخانه بخش خصوصی منعقد شده است 30 درصد دارو پرداخت می‌شود و در صورتی که نیاز به خدمات آزمایشگاهی و رادیولوژی باشد 15 درصد هزینه بر عهده بیمار است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان یادآور شد: به تعداد دفترچه سلامت سرانه درمانی تعلق می‌گیرد و هزینه‌هایی مانند حقوق پزشک، ماما، تامین دارو، لوازم مصرفی و پشتیبانی نیز شامل این سرانه می‌شود.

وی با بیان اینکه از سال 81 روستاهای وداغ، ورزنه، فیلاخص و کنجدجان ادغام شده‌اند و نام گلشهر گرفته‌اند، بیان کرد: در حال حاضر یک مرکز بهداشتی و درمانی، یک پایگاه درمانی در ورزنه و یک پایگاه اورژانس در وداغ با سه پزشک فعال در بخش خصوصی و یک داروخانه به جمعیت 10 هزار نفری گلشهر خدمت‌رسانی می‌کنند و یک‌هزار و 700 نفر تحت پوشش پایگاه درمانی ورزنه هستند. 

رستمی افزود: شورای اسلامی شهر گلشهر و شبکه بهداشت و درمان گلپایگان این آمادگی را دارد که یک مرکز درمانی شبانه‌روزی در این شهر برای پزشکانی که مایل باشند در این شهر اقامت کنند، ایجاد کند.

وی همچنین از افتتاح اورژانس بیمارستان امام حسین (ع) گلپایگان پس از 6 سال خبر داد و بیان کرد: برای تکمیل اورژانس بیمارستان امام حسین (ع) یک میلیارد تومان اعتبار نیاز است و امیدواریم با کمک انجمن خیریه بهداشت و درمان گلپایگان و خیرین و نیکوکاران گلپایگانی شاهد افتتاح آن در دهه فجر باشیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان همچنین به برنامه‌های روز پزشک در گلپایگان پرداخت و اظهار کرد: با مشارکت شهرداری گلپایگان و شبکه بهداشت و درمان روز اول شهریور از پزشکان متعهد و با سابقه گلپایگان (دکتر علی بازقلعه، دکتر احمد صافی، دکتر محمدحسین نوربخش) که سال‌هاست در این شهر به خدمت مشغول هستند، قدردانی شد.

وی به پاس خدمات ارزنده مرحوم حاج شیخ محمدابراهیم فیاضی که زحمات زیادی برای تاسیس مرکز درمانی و بهداشتی گلشهر انجام داده بودند لوح تقدیری به خانواده وی تقدیم کرد.

گفتنی است در این آیین فرماندار گلپایگان، شهردار و اعضای شورای شهر گلشهر و کارکنان شبکه بهداشت و درمان حضور داشتند.
انتهای پیام/63014/ط30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها